SSD %100 kullanım olup oyunda uzun süre donuyor

Oğuzcan Toker

Centipat
Daha fazla  
Başlıktaki sorunu yaşıyorum özellikle TFT ve FIFA oynarken oyun donuyor ortam sesleri veya arkadaki Discord sesleri gelmeye devam ediyor, imleç hareket ediyor, 15-20 sn donuk kalıyor. Çoğu zaman Alt+Tab atabiliyorum ve Alt+Tab attığımda Görev Yöneticisi'nden SSD kullanımını %100 görüyorum bir süre böyle kaldıktan sonra kullanım normale döndüğünde oyun da normalde dönüyor. Sorunu yaşamaya başladıktan 1 hafta sonra format attım ancak sorun düzelmedi hala devam ediyor.

Başlıktaki sorunu yaşıyorum özellikle TFT ve FIFA oynarken oyun donuyor ortam sesleri veya arkadaki Discord sesleri gelmeye devam ediyor, imleç hareket ediyor, 15-20 sn donuk kalıyor. Çoğu zaman Alt+Tab atabiliyorum ve Alt+Tab attığımda Görev Yöneticisi'nden SSD kullanımını %100 görüyorum bir süre böyle kaldıktan sonra kullanım normale döndüğünde oyun da normalde dönüyor. Sorunu yaşamaya başladıktan 1 hafta sonra format attım ancak sorun düzelmedi hala devam ediyor.

hocam bazen windows update arka planda çalıştığı için hdd yi performans yüksek gösterebiliyor kurduğunuz bişeyde virüs varsa oda yükseltebiliyor driverleri resmi sitesinden güncelleyin driver booster tarzı programlarda bu hatayı yapabilir görev yönetcisinde performan hdd tıkladıktan sonra altta kaynak izleyici aç var orayı açıp hangi exe yüzdelik olarak yüksek bakın sonra exe ismini google de bi araştrın

Yeni konular

Geri
Yukarı