Çözüldü Korsan oyunların kurulumu neden uzun sürer?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muhammetsc

Centipat
Öncelikle herkese iyi sosyaller.

Bu konu daha önce herhangi bir yerde açıldımı ya da konuşuldumu bilmiyorum ama birden aklıma geldi.

Bir oyunu orijinal olarak kurmaya çalıştığımızda atıyorum ETS 2 Steam üzerinden orijinal olarak indirmeye kalktığımda yarım saatte ya da biraz daha uzun bir sürede kuruluyor. Aynı oyunu korsan olarak indirip kurmaya çalıştığımda birkaç saat sürüyor. Bunun sebebi ne?

Neden korsan oyunlar daha yavaş kuruluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Korsan oyunlar upload edilirken veya setup halinde sunulurken boyut küçülmesi açısından sıkıştırma yapılıyor. Haliyle setup yaparken kurulum süresi uzuyor. Winrardan büyük boyutlu bir dosya çıkarıyormuş gibi düşünün. Steam gibi platformlarda ise oyunu indirirken zaten bilgisayarınıza kurulmuş şekilde setup işi halloluyor.
Çünkü çoğu kişi aynı serverdan indiriyor ve server kasıyor ama peki neden bu orjlerde olmuyor çünkü serverleri kat kat iyi yani serverla alakalı bu durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese iyi sosyaller.

Bu konu daha önce herhangi bir yerde açıldımı ya da konuşuldumu bilmiyorum ama birden aklıma geldi.

Bir oyunu orijinal olarak kurmaya çalıştığımızda atıyorum ETS 2 Steam üzerinden orijinal olarak indirmeye kalktığımda yarım saatte ya da biraz daha uzun bir sürede kuruluyor. Aynı oyunu korsan olarak indirip kurmaya çalıştığımda birkaç saat sürüyor. Bunun sebebi ne?

Neden korsan oyunlar daha yavaş kuruluyor?

Korsan oyunlar çoğu zaman sıkıştırılmış olduğu için ve bu oyunları kurduğumuzda işlemciye RAM'a fazla yük bindiği için olmalı.

Korsan oyunlar upload edilirken veya setup halinde sunulurken boyut küçülmesi açısından sıkıştırma yapılıyor. Haliyle setup yaparken kurulum süresi uzuyor. Winrardan büyük boyutlu bir dosya çıkarıyormuş gibi düşünün. Steam gibi platformlarda ise oyunu indirirken zaten bilgisayarınıza kurulmuş şekilde setup işi halloluyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı