SSD ani elektrik kesintisinde bozulur mu?

Saitama1

Hectopat
İyi günler. Önceden SSD almıştım ani elektrik kesintisinde bozulmuştu. Genel olarak SSD'lerin hepsi mi böyle? Oturduğum yerde biraz sık olur bu durum SSD almayı düşünüyordum aklıma bu soru takıldı?

Şans işi. Oturduğumuz yerde yıllardır sık sık elektrik kesintisi oluyor. Bugüne kadar SSD ya da sistemin herhangi bir bileşeni zarar görmedi çok şükür.

İyi günler. Önceden SSD almıştım ani elektrik kesintisinde bozulmuştu. Genel olarak SSD'lerin hepsi mi böyle? Oturduğum yerde biraz sık olur bu durum SSD almayı düşünüyordum aklıma bu soru takıldı?
Benim SanDisk'te böyle bir durum olmadı. Onlarca defa elektrik kesildi, onlarca defa bilgisayar çalışırken annem fişi çekti🙂 Çok sık olan bir durum değil ama olmayacak bir şey de değil.

SSD'ler elektrik kesintilerinde bozulabilir, bu bir sır değil. Kimisi 50 kesintide bozulur kimisi 100 kesintide kimisi tek bir kesintide rahmetlik olabilir. Hem şans hem de kalite işi.

Normalde bozulmaz ancak elektronik ürünler olduğu için sağı solu belli olmuyor, ilk elektrik kesintisinde bile bozulabilir veya yıllarca bozulmadan çalışabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı