SSD ayarlaması nasıl yapılır?

Denizo51

Decapat
Herkese merhaba 2 gün önce bilgisayarım oyun oynarken dondu ve kapatmak zorunda kaldım (laptop) bilgisayarı açtığımda ise disk hatası verdi. Windows 7 ve 8.1'i tekrar yüklemeye çalıştım fakat disk biçimlendirme hataları verdi ve artık bilgisayarım açılırken sesler geliyor (hard diskten). Bende SSD almaya karar verdim. SSD'yi nasıl takacağımı biliyorum fakat onu Windows'tan aktive etmek falan gerekiyor galiba. Windows da olmadığından nasıl yapabilirim yardım olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba 2 gün önce bilgisayarım oyun oynarken dondu ve kapatmak zorunda kaldım (laptop) bilgisayarı açtığımda ise disk hatası verdi. Windows 7 ve 8.1'i tekrar yüklemeye çalıştım fakat disk biçimlendirme hataları verdi ve artık bilgisayarım açılırken sesler geliyor (hard diskten). Bende SSD almaya karar verdim. SSD'yi nasıl takacağımı biliyorum fakat onu Windows'tan aktive etmek falan gerekiyor galiba. Windows da olmadığından nasıl yapabilirim yardım olur musunuz?

Aktive gibi bir olay yok. Direk SSD'yi takıp kurulum yapın. SSD alırken SanDisk SSD Plus ve Adata su 630'dan uzak durun.

İyi bir marka SSD almaya özen göster ve kurulum yapmayı biliyor musun? Bilmiyorsan video izlemelisin.

Kurulum yapmayı biliyorum fakat SSD'yi takıp sonra hemen USB'yi taktığımda Windows'un kurulacağı diski seçerken orada gözükecek mi?
Hocam SSD tercih ederken James Donkey, Adata, SanDisk markalarından uzak durun. Kronik sorunlu bu markalar.

Hocam 300 TL bütçe 240 GB gerekiyor ne önerirsiniz?

Geri
Yukarı