Çözüldü SSD Bağlantı Kablosu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Letharia Vulpina

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, laptopum için bu SSD'yi satın aldım ve bugün bilgisayarcıya götürdüm. Bilgisayarcı içinde bağlantı kablolalarının olmadığını söyledi.
Gerekli olan bağlantı kablolarını nereden bulabilirim? Varsa link çok iyi olur. :)

Çözüm
Evet baktım ama maalesef.

Merhaba, laptopum için bu SSD'yi satın aldım ve bugün bilgisayarcıya götürdüm. Bilgisayarcı içinde bağlantı kablolalarının olmadığını söyledi.
Gerekli olan bağlantı kablolarını nereden bulabilirim? Varsa link çok iyi olur. :)
Buldum hocam.

Buldum hocam.
1668877707513.png
Bir adet SATA 3 ya da 6 ve güç kaynağından gelen SATA güç kablosuna ihtiyacınız var, SATA kablosunu birçok yerden alabilirsiniz, diğer kablo güç kaynağınızın üzerinde geliyor.

Laptoplar ssd kablosunua ihtiyac duymaz hocam abarat olmasın o?

Hocam ssd laptopa monte etmeyecekmisiniz?

Teşekkür ederim cevabın için sipariş vereceğim :)

Laptoplar SSD kablosunua ihtiyac duymaz hocam abarat olmasın o?

Hocam SSD laptopa monte etmeyecek misiniz?

SSD'nin bağlantı kablosu olmadığı için laptopta ondan dolayı ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Montaj için gittiğiniz bilgisayarcı işinin ehli biri değilmiş yanlış bilgi vermiş.
Laptoplar SATA 3 SSD'ler için güç kablosu ve SATA 6Gb/s kablosuna ihtiyaç duymaz.
Biraz önce paylaştığım linkler masaüstü bilgisayarda kullanmak için lazım olan kablolardır.
Samsung 870 EVO SATA 3 SSD'yi laptop için kullanırken DVD okuyucuyu söküp SSD aparatıyla da kullanabilirsiniz.
Ya da direk HDD soketine satın aldığınız SSD'yi takabilirsiniz.

Teşekkür ederim cevabın için sipariş vereceğim :)

SSD'nin bağlantı kablosu olmadığı için laptopta ondan dolayı ihtiyacım var.

Yukarıdaki hocamın da dediği gibi laptoplarda kabloya ihtiyacınız yok. Laptopunuzda ek bir disk yuvası varsa oradaki girişe; yok ise şu anki diskinizin yerine takabilirsiniz, alternatif olarak DVD sürücünüz varsa onu çıkartıp onun yuvasına da takabilirsiniz.

Montaj için gittiğiniz bilgisayarcı işinin ehli biri değilmiş yanlış bilgi vermiş.
Laptoplar SATA 3 SSD'ler için güç kablosu ve SATA 6Gb/s kablosuna ihtiyaç duymaz.
Biraz önce paylaştığım linkler masaüstü bilgisayarda kullanmak için lazım olan kablolardır.
Samsung 870 EVO SATA 3 SSD'yi laptop için kullanırken DVD okuyucuyu söküp SSD aparatıyla da kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki hocamın da dediği gibi laptoplarda kabloya ihtiyacınız yok. Laptopunuzda ek bir disk yuvası varsa oradaki girişe; yok ise şu anki diskinizin yerine takabilirsiniz, alternatif olarak DVD sürücünüz varsa onu çıkartıp onun yuvasına da takabilirsiniz.
Bende pek anlamıyorum açıkçası.

Laptop link:

Şu anda ne yapmam lazım yani.

Samsung 870 EVO SATA 3 SSD'yi.
Laptop için kullanırken DVD okuyucuyu söküp SSD aparatıyla da kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı