Acer Aspire SSD bağlantı kablosu

sinay22

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, notebookum için yeni bir SSD aldım Acer Aspire 3'A315-42G kullanıyorum ama içerisinde bağlantıyı yapmam için gerekli SATA kablosu mevcut değil. Geniş kapsamlı araştırmalarım sonucunda bu model için uygun kabloyu Türkiye'de hiçbir yerde bulamıyorum. Alternatif bir çözüm mümkün müdür? SSD'yi harici olarak USB 3.0'dan kullansam çok performans kaybı yaşar mıyım? Genel olarak içerisine oyun yükleyip oradan oynamak istiyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok büyük bir fark olmaz bence 300MB/s civarı hız alırsın yine. Random hızları zaten etkilemez diye düşünüyorum. USB 3.0 veya USB 3.1 gen 1 ise bu gen 2'de 900MB/s civarına kadar çıkabilir ama SSD çıkmaz o hıza zaten.

Merhaba, notebookum için yeni bir SSD aldım Acer Aspire 3'A315-42G kullanıyorum ama içerisinde bağlantıyı yapmam için gerekli SATA kablosu mevcut değil. Geniş kapsamlı araştırmalarım sonucunda bu model için uygun kabloyu Türkiye'de hiçbir yerde bulamıyorum. Alternatif bir çözüm mümkün müdür? SSD'yi harici olarak USB 3.0'dan kullansam çok performans kaybı yaşar mıyım? Genel olarak içerisine oyun yükleyip oradan oynamak istiyorum.
Şimdiden teşekkürler.
kardeşim aynı cihaz bende de var ve bunu alacağım

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba bense acer a315 55g modelini aldim m2 pcle 256 ssd mevcut yetmiyor o resimdeki bos yere hdd yada ssd takmak istiyorum ama.o sata cevirici kabloyu bulamadim tesaduf sizin bu yaziyi gördüm siz çözüm bulabildiniz mi kabloyu buldunuz mu acaba [email protected]

Cok teşekkürler

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201003-093419_YouTube.jpg
    Screenshot_20201003-093419_YouTube.jpg
    159,3 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_20201003-092346_Chrome.jpg
    Screenshot_20201003-092346_Chrome.jpg
    14 KB · Görüntüleme: 52
Bu ürünü satın almıştım 3-5 ay oldu sanırım sorunsuz kullanıyorum, tam uyumlu.

Bense sipariş edeyim başka şansımız yok gibi siz HDD mi bağladınız ben SSD düşünüyorum pcle var yetmiyor 2 nci SSD düşünüyorum umarim desteklememe gibi bir şey olmaz.
Bu ürünü satın almıştım 3-5 ay oldu sanırım sorunsuz kullanıyorum, tam uyumlu.

Sipariş verdim şimdi ama istediğiniz yere getirilemeyebilir ama satıcı elinden geleni yapacaktır diye bir MSJ geldi bu normal mi sizde de mi böyle olmuştu bir de siz kızakfalan da aldiniz mi acaba?

Son düzenleme:
Bense sipariş edeyim başka şansımız yok gibi siz HDD mi bağladınız ben SSD düşünüyorum pcle var yetmiyor 2 nci SSD düşünüyorum umarim desteklememe gibi bir şey olmaz.

Sipariş verdim şimdi ama istediğiniz yere getirilemeyebilir ama satıcı elinden geleni yapacaktır diye bir MSJ geldi bu normal mi sizde de mi böyle olmuştu bir de siz kızakfalan da aldiniz mi acaba?
Sata SSD kullanıyorum ben. Herhangi bi sorun olmadı,satıcıyı hatırlamıyorum eski bir hesaptı.

Geri
Yukarı