SSD değişimi mi yoksa taşınabilir disk mi?

F0xion

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Acer Aspire 3 A315-42G model bilgisayarımda 8 GB RAM (5.94 GB kullanılabilir) ve 256 GB SSD (238.5GB kullanılabilir) bulunuyor. Ben teknik servise gönderip ekstradan 8 GB RAM ve 256 GB SSD yerine 512 GB SSD taktırmayı düşünüyorum. İnternette 2TB HDD fiyatları 500-700 arasında değişkenlik gösteriyor. Sadece RAM takviyesi için gönderip sizce taşınabilir disk almak daha mı mantıklı olur?

HDD yavaş kalır hele ki USB üstünden bağlandığında. O yüzden tavsiyem SSD yükseltmesi yapmanızdır. Eğer depolama alanı hızdan daha önemliyse taşınabilir disk almayı düşünebilirsiniz. Ancak oyun ve diğer programları çalıştırmak için yavaş kalacaktır.

512 GB biraz az kalacak gibi duruyor. Oynadığım oyunularım boyutları fazla. Kuzenim harici disk kullanıyor oyunlar için tek fark yaklaşık 15-20 saniye geç bağlanıyor oyunlara o yüzden kararsız kaldım. Oyun performansına FPS olarak etkisi olur mu taşınabilir diskin?

512 GB biraz az kalacak gibi duruyor. Oynadığım oyunularım boyutları fazla. Kuzenim harici disk kullanıyor oyunlar için tek fark yaklaşık 15-20 saniye geç bağlanıyor oyunlara o yüzden kararsız kaldım. Oyun performansına FPS olarak etkisi olur mu taşınabilir diskin?
Fps farkı olmaz ama hdd ssd'ye göre baya yavaş açar

Arkadaşlar iyi günler. Acer Aspire 3 A315-42G model bilgisayarımda 8 GB RAM (5.94 GB kullanılabilir) ve 256 GB SSD (238.5GB kullanılabilir) bulunuyor. Ben teknik servise gönderip ekstradan 8 GB RAM ve 256 GB SSD yerine 512 GB SSD taktırmayı düşünüyorum. İnternette 2TB HDD fiyatları 500-700 arasında değişkenlik gösteriyor. Sadece RAM takviyesi için gönderip sizce taşınabilir disk almak daha mı mantıklı olur?
HDD almanı tavsiye etmem. SSD Diskler herhangi bir çelik disk barındırmadığından dolayıdır ki en azından fiziksel olarak baktığımızda flash disk entegrelerine benzer yapılardadır. Aynı zamanda RPM olarak bilinen dakikada 7200,5400 gibi fazla enerji isteyen olaylardan uzak durmasından dolayı SSD disklere ulaşım süresi HDD ile arasındaki ilk fark olarak karşımıza çıkıyor. Sizin de tahmin edeceğiniz gibi SSD Diskleri öveceğiz; ancak öncelikle şunu söyleyelim bütün bu avantajlarına rağmen HDD disklerin varlığını sürdürüyor olmasının ana sebebi maaliyet farkı. Yani siz 200 GB SSD diskte istediklerinizi yapabilecekken, maaliyetinden dolayı 32 GB gibi değerler kullanabiliyoruz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı