SSD doldukça yazma hızı düşer mi?

4TB WD Black ile yapılmış test.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Screenshot_20190330-013824.jpeg

Bence sizin yanlışınız var. Ben ezbere değil gördüğüme inanırım. SSD'mde 9 GB kadar boş alan var ve bana mısın demiyor 🙂
İlk aldığım günkü ve şimdiki hızı aynı. Pek fazla yaz-sil yapmadığımdan olsa gerek.

Hocam ben sizin gördüğünüzü değil, araştırmaları söylüyorum.

Olay sizin veya başkasının gördüğü değil, veriler...

Bu konuda yapılmış çalışmalar %70 üstü dolulukta, SSD'lerde performans düşüşü gözlemlendiğini belirtiyorken "Bunu ben gözlemlemedim, yani yok." demek yanlış bir kullanım, yanlış bir yönlendirmedir. Sayısal verilerle hareket etmek gerekir, düz gözlemle her şey tespit edilemez.

Dün 500mb/sn olan yazma hızı bugün 150mb/sn'lerde. Aklıma sadece dolması geldi. Başka anlam yükleyemedim. SSD James Donkey 240gb daha iade süresi dolmadı iade edeyim mi yani?

Çok ciddi bir hız düşüşü bu. Sistemi kullanırken fark etmezsiniz gerçi ama teknik bir sorun da olabilir. Yeni aldıysanız, iade şansınız varsa iade etmeyi deneyebilirsiniz. Bahsettiğiniz marka için pek iyi şeyler duymadım ama bir şey de diyemem çünkü kullanmadım. Sadece SSD konusunda Kingston markasından şaşmam ve hep onu öneririm, biraz fiyat farkı vardır ama o fiyat farkına da değer...

4TB WD Black ile yapılmış test.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eki Görüntüle 381450

HDD'lerde doluluk ve verimsiz kullanım daha büyük farklar yaratır. SSD'de de %70'i geçerseniz benzeri durum oluşur ama HDD oranında bir yavaşlama olmaz zaten çoğunlukla kullanıcılar da durumu anlamaz :D

Foruma keşke almadan önce bir göz atsaydınız. James Donkey denilen bu markayı alanların nasıl sorun yaşadığı görmüş olurdunuz. J.Donkey SSD alan bir kaç kişide daha bu sorunu görmüştüm. İade hakkınız varsa iade edin.

Ben James Donkey 240 GB olan modelinde SATA 3'te 110 MB okuma, 10 MB okuma-yazma hızı almıştım. İade edin, ben de öyle yapıp ADATA SU650 240 GB olanı aldım, üzerine biraz daha eklerseniz Samsung EVO'da çok iyidir.

Dün 3 programla 10 kere test yaptım 150yi geçmedi bugün de 480 çıkıyor. Ne yani gününde mi değildi bu SSD?

Havasında değilmiş demek ki :D

Neyse, şaka bir yana, bu markayla sorun yaşayan çok kişi var diye biliyorum.

Yeni aldıysanız, değiştirebilirseniz, iade edebilirseniz yapın derim.

SSD için ilk önerim Kingston olmakla birlikte Samsung kullananlar da memnun, arkadaşlar da belirtmiş zaten.

@mrandarkan Samsung 860 Evo öneririm. SSD'de işin pîri Samsung'dur :) Eh fiyatı da ona göre.

Samsung'un çoğu kıyasta okuma/yazma hızı daha yüksek çıkıyor zaten hız konusunda zirveye oynamaya çalışıyor fakat Kingston'ı ürün kalitesi olarak daha önde görüyorum. Samsung SSD'sine elveda diyenler belki de daha çok gözüme çarptığından bilemem ama Kingston'ın yıllar yıllar önceki belleği bile taksanız çalışıyor :D

Ama tabi ikisi de iyidir, tercih hangisi olsa doğru olur.

SSD alırken okuma/yzma hızlarına bakmamanız gerekiyor. Ekran kartı alırken GB'ına bakmak gibi olur :)

Depolama birimi alırken tabi ki okuma ve yazma hızına bakacağız fakat marka kalitesi de mühimdir. Kalitesiz bir SSD alıp da yazma, okuma hızı yüksek olsa ne olur... Er ya da geç ciddi performans kaybı ve kısa ömür sizi bekler... Ayrıca ekran kartında da kaç GB olduğu önemli olsa da bit değeri daha ciddi bir konudur...

Yeni konular

Geri
Yukarı