SSD yazma hızı düşük

warlocation

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar 1 aylık Team GX1 480GB 2.5” 530MB/430MB/sn SATA3 SSD disk T253x1480G0C101 marka SSD kullanıyorum okuma hızı normal gibi ama yazma hızı düşük geldi gibi Firmware araştırması yaptım bulamadım bir şey. Yazılımsal mıdır yoksa ssd de mi bir sıkıntı var yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılar.

asdasd.PNG

güncelleme= Hard Disk Sentinel ile baktığımda performans ve sağlık %100 gözüküyor.

Son düzenleme:
Servise gönderin hocam. Bunu çok duymuş veya görmüş olabilirsiniz ama kullandığınız SSD kronik problemleri olan bir ürün. Özellikle sizin modelle ilgili OS yüklendikten 1-2 hafta içerisinde yazma hızının oldukça düşmesi not edilmiş.

Aynı model aynı sorun bende de var sorunu çözdünüz mü?

Sorunum çözüldü ama nasıl çözüldüğü hakkında hiçbir fikrim yok ben sorunu yaşarken sokağa çıkma yasakları falan vardı dedim servise yollamayayım bilgisayarı kullanmayacaktım bir süre bu yüzden saldım dedim böyle kullanırım şimdi değerlerim normal çıkıyor anlamsız.

Selamlar 1 aylık Team GX1 480GB 2.5” 530MB/430MB/sn SATA3 SSD disk T253x1480G0C101 marka SSD kullanıyorum okuma hızı normal gibi ama yazma hızı düşük geldi gibi Firmware araştırması yaptım bulamadım bir şey. Yazılımsal mıdır yoksa ssd de mi bir sıkıntı var yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılar.

Eki Görüntüle 549458

güncelleme= Hard Disk Sentinel ile baktığımda performans ve sağlık %100 gözüküyor.
bende de böyle çıkıyor normal mi

Dosya Ekleri

• 04-04-2021 disk değerleri.png
    04-04-2021 disk değerleri.png
    47,6 KB · Görüntüleme: 167
Sorunum çözüldü ama nasıl çözüldüğü hakkında hiçbir fikrim yok ben sorunu yaşarken sokağa çıkma yasakları falan vardı dedim servise yollamayayım bilgisayarı kullanmayacaktım bir süre bu yüzden saldım dedim böyle kullanırım şimdi değerlerim normal çıkıyor anlamsız.
Hocam crystaldiskinfo ve senintel verilerini paylaşabilirseniz anlayabiliriz durumunu.

Geri
Yukarı