SSD Gerçekten Gerekli Mi?

Sadece bilgisayar hızlı açılsın diye alacak isen hiç alma zaten. Şahsen ben ilk aldığımda WOW oyunu için almıştım, bu tarz oyunlarda harita yüklemelerinde aşırı etkisi var.

Muhtemelen aldığınız ürün yeteri kadar kaliteli değil. Bir arkadaşımda Sata SSD var. Bilgisayarını açarken 40-45 saniye bekliyorsa ben NVMe SSD ile 10-15 saniye bekliyorum.

Kaliteli olup-olmadığı hakkında bir fikrim yok. Windows 10 işletim sistemi HDD ile yaklaşık 18-20 sn civarında açılmaktaydı. Bununla 15 sn sürüyor. Şimdiki aklım olsa o parayı vermezdim. Nihayetinde sıradan bir ev kullanıcısıyım. Oyun oynama derdim yok. İnternete girer-çıkar, günlük haberleri takip ederim. Yaptığı iş daha farklı olanlar için gerekli olabilir belki. Bilemiyorum.

Sistemi iki yıl önce toplamıştım.
İŞLEMCİ: Intel Core i5-6600, 3700 MHz
ANA KART: MSI B150 Gaming M3
RAM: Kingston HyperX KHX2133C14/8G 8 GB DDR4-2133
SSD: KINGSTON SHFS37A120G

Son düzenleme:
Daha önce hiç kullanmadım bilmiyorum ama şahsen ben 2 hafta falan önce alacakken son anda vazgeçtim. Çünkü mantıken düşündüğümde bilgisayarımın hızı beni gayet tatmin ediyor. Depolama konusunda da bir sıkıntım yok. E dedim ne gerek var o zaman boşa para harcamaya. Bu arada Toshiba P300 1 TB modelini kullanıyorum.

Gözlerini kapat ve Tofaş Şahin'den, Honda S2000'e geçmenin verdiği hissiyatı düşün.

Zaten düşünmeyi bitirip gözlerini açtığında otomatik olarak sipariş veriyosun.

Yani şöyle bir 1 GB RAM olan çift çekirdekli eski bir bilgisayardan son model bir bilgisayara geçmek gibi evre atlayış yaşatıyor. Parasını kuruşu kuruşuna hak eden bir icat.

Ayrıca burdan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı