SSD+HDD vs M.2

Ycubukcu

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Oyun için bilgisayar topluyorum. Hearts of Iron, Europa Universalis gibi oyunlar da oynadığım için SSD, HDD yerine M.2 almayı düşünüyorum. 256 Gb SSD ve 1 TB HDD yerine sadece 1 TB M.2 SSD alsam sizce nasıl olur? İçine hem sistemi kuracağım hem programları hem de oyunları.

Paranız varsa iyi bir şeçenek. Tabi M.2 SSD markası da önemli.

Size bağlı. Eğer fazla depolama isterseniz hdd + ssdye yönelin derim. Bildiğim kadarıyla ryzen 7 3700x kullanacaksınız. Store MI teknolojisini kullanabilirsiniz. Tabi hızlar daha önemli diyorsanız 970 evo almanızı öneririm. Kablo kullanılmayacağını da unutmayalım. Plus modelinin fiyat farkı benim gözüme çok batıyor. İsterseniz biraz hızdan biraz da depolamadan alacaksanız 2 tb ssd alın derim.

Size bağlı. Eğer fazla depolama isterseniz hdd + ssdye yönelin derim. Bildiğim kadarıyla ryzen 7 3700x kullanacaksınız. Store MI teknolojisini kullanabilirsiniz. Tabi hızlar daha önemli diyorsanız 970 evo almanızı öneririm. Kablo kullanılmayacağını da unutmayalım. Plus modelinin fiyat farkı benim gözüme çok batıyor. İsterseniz biraz hızdan biraz da depolamadan alacaksanız 2 tb ssd alın derim.
Haklısınız beni de rahatsız etti fiyat farkı. 970 Evo ile Evo Plus arasında kayda değer bir fark yoksa Evo'yu almak istiyorum

Haklısınız beni de rahatsız etti fiyat farkı. 970 Evo ile Evo Plus arasında kayda değer bir fark yoksa Evo'yu almak istiyorum
400 mb yazmada bir fark var ama iops değerleri çok fark ediyor herhalde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı