SSD ile CS:GO'da harita yüklenmeme sorunu çözülür mü?

Hocam 1 hafta öncesine kadar hiçbir sorunum yoktu bu hafta başladı sorunum. Bence işlemciden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum öyle olsa eskiden beri öyle olurdu.

Reis benim sistem özelliklerim.
8 GB RAM i5 8250 940MX 2 GB ve 1TB HDD.
Ben bu parçalarla yaklaşık 30 40 saniyede giriyorum senin ortalama yükleme ekranın kaç saniye?

Bakınız efendim o 1 haftada güncelleme gelmiş olabilir bu da belki o oyunun grafik motorunu iyileştirmiştir önceden o işlemciyle girebiliyordunuz ama o güncellemeden sonra giremeyebilirsiniz ayrıca işlemciniz ve ram miktarınız çok zayıf.

Bir öneri sunacağım. Denemekten zarar gelmez. Benim R7 3700x RX 5700 XT ve SSD takılı sistemde de aynısı oldu. 3-4 dk sürdüğü hatta ısınma roundunu kaçırdığım oluyordu. Hesaba çıkıp geri girme, oyun dosyaları doğrulama ve oyunu silip tekrar yükleme gibi şeyler işe yaramamıştı. Şimdi siz oyunu ve Steam istemcisini tamamen kapatın. Kapandığından emin olmak için görev yöneticisi ayrıntılar sekmesinde Steam, Steam web helper vs. Steam ile alakalı tüm işlemleri kapatın. Sonra Win + R ile çalıştır kutusunu açıp şu kodu yazın:
steam://flushconfig

Bu işlem sonrası hesaba tekrar giriş yapmanızı isteyecek. Ondan sonra tekrar deneyin.

Ayrıca bazı yanlış yönlendirecek mesajlar ve öneriler var. Önce sizin yazdıklarınızdan başlayalım. İnternette gördüğünüz her başlangıç kodunu alıp yapıştırmayın. Her bilgisayarda aynı etkiyi yapmaz. Bazılarında ters teper. O kodları siliniz. Mesela cl_forcepreload 1 kodu bazı ögelerin önceden yüklenmesini sağlar. Yükleme ekranı süresini uzattığı söyleniyor. Yani sizin istediğinizin tam tersi. Ayrıca -freq 60 kodu monitörü 60 Hz modunda çalıştırtır. Gerçi sizin laptopta 60 Hz değerinden daha yüksek frekanslı ekran paneli koymamışlardır ama yine de silin. Ayrıca -thread 4 komutu günümüzün çoğu işlemcisinde ters etki yapar. Bu kod yalnızca 4 adet işlemci izleği kullanması sağlar. Yani 8 çekirdek 16 thread işlemci varsa bu koddan sonra yalnızca 4 izlek kullanılır ve diğer 12 si yatar. İşlemci performansının bu denli önemli olduğu oyunda bu kodu kullanmamanızı tavsiye ederim. Onun yerine oyun ayarlarında çoklu işlemci kullanımını açın.
Diğer hatalı bilgi, satın alıp denediğiniz SSD'nin geri iadesi. Kanun gereği her ürünü iade edemezsiniz. Eğer vakumlu ambalaj varsa bu açıldıktan sonra eskisi gibi kapatılamayacağı için tekrar satılması mümkün olmaz. Ambalajı yırtık ürünü kimse almaz. SSD'lerin büyük çoğunluğunun ambalajı da öyledir. İade almazlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı