SSD ile HDD'yi aynı anda kullanmak

abc_123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, şu anda 500 GB HDD kullanıyorum ancak oyunlarda yüklemeler çok yavaş oluyor. SSD almaya karar verdim, 500 GB'lik bir SSD alacağım. Windows'u ve oyunları SSD'ye kuracağım, HDD'yi ise bölmeden depolama amaçlı kullanmayı düşünüyorum. SSD ve HDD'yi aynı anda kullanabilir miyim? Kullanabiliyorsam SSD'yi ikiye ayırmayı HDD'yi ise bölmeden depolama amaçlı kullanmak istiyorum.

SSD'yi ikiye ayırıp bir kısma Windows kurup diğer kısma oyunları kurmayı düşünüyorum. 500 GB'lik SSD'yi Windows 10 için kaç GB olarak ayırmalıyım? Dediğim sistemde kullanmam mümkün mü? Örneğin SSD C ve D olarak ayrılacak. C'de Windows, D'de oyunlar olacak. HDD ise ayrılmadan e olarak duracak ve depolama amaçlı kullanılacak.

Bu konuda ne yapmamızı istiyorsunuz peki, bizden bir şey istememişsiniz ? Dediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Windows için 100 GB bıraksanız yeterli olur. 50-70 GB arası yer kaplar.

Bu konuda ne yapmamızı istiyorsunuz peki, bizden bir şey istememişsiniz ? Dediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Windows için 100 GB bıraksanız yeterli olur. 50-70 GB arası yer kaplar.
Kullanılabiliyor mu, dediğim şekilde kullanmam mümkün mü ve Windows 10 için kaç GB ayırmam yeterli olur? Bu soruların hepsi gönderide bulunuyor.

Kullanılabiliyor mu, dediğim şekilde kullanmam mümkün mü ve Windows 10 için kaç GB ayırmam yeterli olur? Bu soruların hepsi gönderide bulunuyor.
Windows 10 50-70 GB arası yer kaplar. Siz garanti için 100 GB yer ayırın, Windows rahat çalışsın.

Dediğiniz gibi HDD'yi depolama olarak parçalamadan; SSD'yi ise parçalayarak kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı