SSD ve HDD'yi Aynı Anda Kullanmak

Ömer55seven

Hectopat
Arkadaşlar 1 TB 7200RPM HDD var. Disk kullanimi oyunlarda 100 oluyor. Arka planda oyun indirince oyunlarda drop olmaya başlıyor. 120 GB SSD alsam bu sıkıntı giderilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyunları nereye kurmam gerekecek RDR2 falan oynuyorum arka plandakı her şeyı kapatınca takılma olmuyor ama Steam acık olunca takılmaya baslıyor.

Eğer harddiskte bad sector veya ömründe kısalma gibi olaylar yoksa Windows SSD'de olduğu için oyunları harddiske kursanız bile takılma olmayacaktır. HD Tune programı ile bad sector taraması yapabilirsiniz.
Ayrıca size 120GB veya 240GB bir SSD yeterli olacaktır. Model önerilerim şunlar;

Kingston HyperX
WD Blue veya Green.
Gigabyte.
Samsung 860 Evo.

HDD yerine SSD'yi takacaksın HDD Caddy alıp HDD'yi CD ROM yerine takacaksın. Sistemin aşırı rahatlar o takılmalar gider diye düşünüyorum.

Mobildeyim kusura bakmayın bir şey merak ettim, arkadaş dizüstü mü kullanıyor? Eğer masaüstü ise HDD Caddy'ye gerek yok. Bir de takılmalar fazla ısınmadan kaynaklı olabilir dizüstüyse. Ama yine de SSD büyük oranda rahatlatacaktır.

Mobildeyim kusura bakmayın bir şey merak ettim, arkadaş dizüstü mü kullanıyor? Eğer masaüstü ise HDD Caddy'ye gerek yok. Bir de takılmalar fazla ısınmadan kaynaklı olabilir dizüstüyse. Ama yine de SSD büyük oranda rahatlatacaktır.

Dostum bende yeni fark ettim arkadaşta masaüstü varmış.🙂 Bir yandan Excel hazırla mail yolla bir yandan forumda takıl derken işler karman çorman oldu sorry.

masaustu kullanıyorum cpu 80 derece fln oluyor agır oyunlarda i5 9400f var normalde de ısınan bır ıslemcı ztn
Dostum bende yeni fark ettim arkadaşta masaüstü varmış.🙂 Bir yandan Excel hazırla mail yolla bir yandan forumda takıl derken işler karman çorman oldu sorry.
hocam bende de sendekı ekran kartından var aldıgım fps bana dusuk gıbı geldı cıft kanal ram olmasından mı kaynaklıdır acaba

Geri
Yukarı