SSD ile RAID 1 Yapmak

crazy_vefa

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu
James Donkey marka SSD'ye sahibim. Kara cuma indirimleriyle 240GB 209 liraya almıştım. Performansından memnunum, HDD'den SSD'ye dosya kopyalama, açılış hızı falan gayet güzel şu an. Fakat sağda solda okuduğum yorumlar yüzünden diske karşı korku beslemeye başladım. Her an bir şey olacakmış gibi. Ben de şey düşündüm. Aliexpress'ten 240GB Çinlilerin en kaliteli markalarından olan KingDian marka SSD alsam RAID 1 yapsam veriyi iki diske de aynı anda yazıp öyle kullansam sizce nasıl olur? (Sanırım James Donkey de KingDian markasının fason üretimiymiş)

Ya da hiç öyle uğraşmadan Toshiba TR200 240GB alıp şimdiki SSD'yi ona klonlamalı mıyım?
(Eğer diski yeni SSD'ye kopyalarsam, James Donkey SSD'yi Steam için ayırıp oyunları orada barındırırım diye düşünüyorum)

Son düzenleme:
İlk SSD çıktığı zaman RAID performanslarını incelemiştim stabil değerler alınmıyordu o zamanki modellerle. Bence hızları zaten iyi RAID yapıp boşuna haşat etmeyin SSDyi zaten güçlü diskler.

İlk SSD çıktığı zaman RAID performanslarını incelemiştim stabil değerler alınmıyordu o zamanki modellerle. Bence hızları zaten iyi RAID yapıp boşuna haşat etmeyin SSDyi zaten güçlü diskler.
Hocam hızda değilim ben. Raid 1 ile veriyi iki farklı SSD'ye aynı anda yazıp aynı anda siliyoruz. Bu da birine bir şey olursa diğeri kullanılabilir halde kalıyor. Sizin bahsettiğiniz Raid 0 yöntemi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı