SSD mi RAM mi?

iTzaa

Centipat
Merhaba,

Yaklaşık 10 senelik bilgisayarımı yükseltmek istiyorum, daha önce hiçbir donanım eklemesi yapmadım. Bilgisayarda oyun oynamayacağım günlük hayat (Chrome, Office Programları vs.) kullanılacak. SSD ve RAM hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

İşletim Sistemi: Win7 (Cevap veren arkadaşlar önerisine göre Win7 üzeri işletim sistemi kurup kuramayacağımı yazarsa iyi olur.)
İşlemci: Intel Core i3-2350M 2.30 GHz
RAM: 4 GB DDR3 1333 MHz
Ekran Kartı: 2 GB
HDD: 500 GB

NOT: Bilgisayarlar hakkında pek bilgim yok ama şu an çok yavaş. Detaylı bilgi isterseniz atabilirim.

Öncelikle kullanacağınız programlar için az da olsa 4 GB ram yeterli olacağını düşünüyorum.
Bu tarz programları daha performanslı kullanmak için işlemci yükseltmesi yapsanız daha mantıklı bir hareket olur. Son olarak Windows 10'a geçerseniz performans artışı yaşarsınız. Win 7 son güncellemesini aldıktan sonra piyasaya veda edecek.
Yok ben SSD veya RAM alacağım diyorsanız SSD almanız daha mantıklı olur.

Öncelikle kullanacağınız programlar için az da olsa 4 GB ram yeterli olacağını düşünüyorum.
Bu tarz programları daha performanslı kullanmak için işlemci yükseltmesi yapsanız daha mantıklı bir hareket olur. Son olarak Windows 10'a geçerseniz performans artışı yaşarsınız. Win 7 son güncellemesini aldıktan sonra piyasaya veda edecek.

SSD Alın Windows 10 kurun farkı görürsünüz.
SSD aldıktan sonra bu donanım Windows 10 kaldırır mı peki?

İşlemci işlemci işlemci. SSD veya RAM diyor. İlla işlemci diye birşey yok. SSD ye işletim sistemi kurarsa bilgisayar hızlanır. Sadece aynı anda çok fazla program açarsa işlemcinin yetersizliğini hisseder.

SSD aldıktan sonra bu donanım Windows 10 kaldırır mı peki?
Neden kaldırmasın ki.
İşlemci işlemci işlemci. SSD veya RAM diyor. İlla işlemci diye birşey yok. SSD ye işletim sistemi kurarsa bilgisayar hızlanır. Sadece aynı anda çok fazla program açarsa işlemcinin yetersizliğini hisseder.
Bilgisayar hızlanmaz sadece dosyaların açılışı,kapanışı hızlanır. Dosya aktarımı hızlanır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı