SSD Okuma/Yazma hızı bir anda düşüyor

Tulparxx

Hectopat
Evet, arşivden vs herhangi bir şey çıkarttığım zaman, 500 MB olan okuma/yazma hızı kısa süre sonra 5-10 MB civarlarına düşüyor ve sabit kalıyor. Bunun sebebi ne olabilir? CrystalDiskMark uygulamasından deniyorum, okuma/yazma hızında herhangi bir problem yok.

SSD: SanDisk Plus 240 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçük dosyalar okuma/yazma yapılırken hızlar düşer, parça parça dosyalarda da bu sorun görülüyor. Bence bundan dolayı, aynı SSD serisini kullanıyoruz.

Sistemde HDD varsa, SSD tam verimli çalışmayabiliyor. Attığın dosyanın tek parça olması, parça parça olması işi değiştiriyor. HDD ve SSD sisteminde olan yavaşlığı, çift SSD ile denedim. Aralarında ciddi anlamda fark oluyor, yani SSD tam verimli çalışıyor.
Sadece SSD var hocam, 30 GB boyutunda bir dizi arşivini 35 dakikada çıkarttı.

O atmaya çalıştığın dosyaları, tek bir bütün haline getirip atmayı dener misin? WinRAR ile tek dosya yapabilirsin.
Kesinlikle normal hayatımda Crack övmem/kullanmam, ama denemek için 5 GB boyutunda bir oyun indirdim, sorun arşivde mi yoksa SSD'de mi diye, oyun yükleme süresi 5 dakikadan 2 saate çıktı. Allah Allah, ne sebep oluyor acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı