SSD şart mı?

Windows 10 kullanıyorum 16 GB RAM'im var sağda solda SSD'siz Windows 10 kullanılır mı diye tonla yorum gördüm. Ben şimdi SSD alsam PC'nin, oyunların açılma hızı ve dosya aktarım hızından başka ne değişecek hayatımda?
Windosw 10 için şarttır. Çünkü Wİndows 10 dosya sistemi SSD'ler için özellikle optimize edilmiştir. Mekanik disk gene kullanın ama işlerim sisteminiz bir SSD'de kurulu olsun.

Performans farkı muazzam ölçüdedir. Unutmayın bilgisayar sistemileri en yavaş komponenti hızında çalışır. O da sizin için mekanik disktir.

Hocam biliyorum zaten çok daha hızlı olduğunu çok aktarım yapan biri değilim sırf oyun, PC hızlı açılsın diye almama gerek var mı diye soruyorum.
Oyun içi neredeyse her şeyin hızlı yüklenmesini sağlıyor. Bilgisayar 10 saniyede açılıyor. Aktarım yazma okuma vs. hızları çok yüksek. Ayrıca HDD'ye göre uzun ömürlü , sağlam ve sessiz. Durumunuz varsa durmayın geçin.

HD eğer bütçe yoksa bira gereksiz oluyor ben HDD ile Win 10 kullanıyorum (80GB HDD) gayet cayır cayır çalışıyor.

Ama HDD ben ölüyorum diyor.

300GB HDD'li PC dede kurulu Win 10 oda cayır cayır.

Alıştık açılma hızına işimiz olduğunda açıyoruz bilgisayarı başka şey ile meşgul oluyoruz PC kendine gelinde devam (4 GB RAM)

Hocam biliyorum zaten çok daha hızlı olduğunu çok aktarım yapan biri değilim sırf oyun, PC hızlı açılsın diye almama gerek var mı diye soruyorum.

Olay sadece veri aktarımından ibarette değil dediğim gibi SSD ve HDD arasındaki farklar dağlar kadar benim aklımın yetmediği farklar bile var resmen çağ atlatır bilgisayarına.

Hızlı açılma olayı artılarından biri sadece. SSD’lerin IOPS değeri çok daha yüksek ve dolayısıyla veriye çok daha hızlı erişiyorsunuz. Bir kere kullandıktan sonra bir daha HDD’li sistem kullanmazsınız zaten.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı