SSD şart mı?

Nazım Paşa

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Paşa
120 GB SSD ve 1080 mı yoksa 240 GB SSD ve 1070 mı dersen birinciyi seçerim. Çünkü işletim sistemi sığıyor. Birkaç oyun da sığıyor. Eğer çok gerek duyarsa ileride yine alır.

120 GB SSD ve 1080 mı yoksa 240 GB SSD ve 1070 mı dersen birinciyi seçerim. Çünkü işletim sistemi sığıyor. Birkaç oyun da sığıyor. Eğer çok gerek duyarsa ileride yine alır.
Mesela kendimi ornek aliyorum (Kisiden kisiye degisir. Bu yuzden sistem toplayan arkadasa sormalisiniz sistemi toplamadan once.). Ben bikgisayari alirsam bir daha ekleme yapamam. Oyle kalir anlayacaginiz. O yuzdrn buyuk ihtimalle 2.'yi secerim. Sistemi toplayacaginiz kisiye sormalisiniz. Ayrica 1080 alacak butcesi olan kisi zaten 250 GB SSD de alir.
@Barış Tolon Hocama sorabilirsin, SSD'nin sonradan alinmasina, dusuk kapasiteli alinmasina veya alinmamasina cok kizar.
@FantastikTürk zaten herşey ''fepese ve performans'' zannedildiği için sıkıntılar çıkıyor...
Aynen hocam, yalniz "fepese" benim lafim :D(!).

Elbette ilk sistemi seçerim. Oyunlarda yarım saat filan da beklenmiyor abartmayalım.

Oyun 2 saniye erken açılacak diye ekran kartından kısmam.

Windows vs. SSD'ye kurarım, Oyunlarımı da HDD'ye kurarım kafam rahat olur.

240 GB da fazla değil ki. 60 GB oyununuz olsa üç tane filan kurarsınız anca.

Bu üç oyun iki saniye erken açılsın diye asıl performansı veren şeyden kısmam ben.

Battlefield 1'i SSD 10-15 saniyede açarken, HDD ise 1 dakika veya daha uzun süre geç açabiliyor. Fark var mı? Kesinlikle var.

Witcher 3'de HDD'nin ışığı bende sürekli yanıyor. İlginç ama böyle bu durum. :)

Yine deneyimlerimi belirttim. Şimdi biri gelip SSD için ekran kartı düşürülmez falan demesin lütfen.

Aklınızda bulunsun diye dedim.

O zaman ben düşürmem diyeyim (y)

Yine okumadan mesaj yazıyorsunuz. Ben kapasiteden değil, hızdan bahsettim. Ayrıca deneyimlerimi paylaştım buraya. İstediğini alabilirsin ve önerebilirsin sıkıntı değil benim için.

Ben de hızdan bahsettim. SSD ile hızlı açılıyorsa SSD'ye kurulur. Ha benim oradaki mesajıma cevap olarak yazmadıysan tamam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı