SSD şart mı?

Ya hocam kıyaslama yapmak için koyduğunuz modeller bile stokta yok. Yapmayın artık şunları ya. Biraz daha dikkatli olun.

Bu iki parçayı alırım. Sizin önerdikleriniz 1300 TL, bu ise 1380 TL tutuyor. Yani bimlerce paralar döküp alacağınız sistemde, 80 TL gibi komik bir rakam var iki öneri arasında. Orta yol budur ve herkese de bunu öneririm. Sırf kendi dediğinizi "haklı" çıkarmak için konuyu gereksiz yerlere çektiniz ve uzattınız. Neyin egosu bu onu da anlamadım. Azcık öz eleştri yapıp yeni şeyler öğrenmeye açık olun. Yoksa bu kafa ile hiçbir yere gelinmez.
Adata SU800 256GB ASU800SS-256GT-C 560MB-520MB/s 3D NAND Sata3 2.5" SSD Disk - incehesap.com
Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi

Sırf kendi dediğinizi "haklı" çıkarmak için konuyu gereksiz yerlere çektiniz ve uzattınız. Neyin egosu bu onu da anlamadım. Azcık öz eleştri yapıp yeni şeyler öğrenmeye açık olun. Yoksa bu kafa ile hiçbir yere gelinmez.
Her şeyi kabul ederim ama bu sözleri asla kabul edemem. Kendimi haklı çıkarmak için uzatmadım. Niye stokta yok, çünkü 120 ve 240 arasında en az fiyat farkı olan ürünler bunlardı. Siz bunların arasında çok fark var daha ucuzları var demeyin diye öyle gönderdim. Ego mu? Burada biz hiçbir şekilde ego yapmıyoruz. Sözlerinize dikkat edin hocam. Öz eleştiri konusunda bu forumda biz hepip bildiklerimiz söyleyip bilmediklerimizi sorduk. Biraz baksanız anlardınız. Bu kafa ne? Bu kafa ile hiçbir yere gelinmez demişsiniz. Lütfen biraz mesajlarımı okuyup kafamı anlamaya çalışır mısınız? Ben sistemlerime HDD koyuyordum, siz olmaz SSD koymalısınız, gerekirse HDD koymamalısınız dediniz, yaptım. Çünkü mantıklıydı. O konuyu bulursam atarım. O bütçeye High Power alınmaz deyip güzelce açıkladılar, yeni sistemlerime bakın,3500 üstünde hep FSP kullandım. Siz hala gelmiş yeni şeyler öğrenmeye açık ol diyorsanız pes! Evet, sizin öneriniz güzelmiş. Onu yapmaya çalışırım ama her zaman bu durum olmuyor. Öyle bir zamanda da ekran kartı, işlemciden kısacağıma SSD'nin kapasitesinden kısarım.
Bir sürü konuda güzelce konuştuk, öğrendik. Bir konuda tartıştık diye bir anda bizi egoist, sürekli kendisini haklı çıkarmaya çalışan kişiler ilan ettiniz.
45 saniye beklemek ve 3 saat daha iyi oyun oynamak mı? 15 saniye bekleyip 3 saat daha kötü oyun oynamak mı? Özet bu aslında.

Son düzenleme:
Allah aşkına konunun başına gelip yaptığınız saçma saçma kombinasyon önerilerine bir bakın. Hepsi kendinizi "gerçek olmayan" bir şekilde haklı çıkarmak üzerine. Burada en bilgili kişi gelsin. Bu tavırlarda takınan bir kişi için gene aynı şeyleri söylerim.
Evet, sizin öneriniz güzelmiş. Onu yapmaya çalışırım ama her zaman bu durum olmuyor.
Her zaman da bu durum olabiliyor. Dediğimin aynısını hala yapıyorsunuz. Kendinizi "gerçek olmayan" bir şekilde haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz. Şu mesajlarınızı sakin ve oturaklı bir kafa ile tekrar okuyun ve empati yapmaya çalışın. Zaten o zaman ne dediğimi anlarsınız. Konuda ki mesajlarınız, konuyu gereksiz yere uzatıp, kendinizi haklı çıkarmak üzerine. Ayrıca sırf birisi "onu öyle yapma böyle yap" dediğinizde ve yaptığınızda "yeniliğe açık" olmuyorsunuz. Söylenenleri kendinize uygun olan mantık süzgecinden geçirip farklı farklı kararlar verdiğinizde kimisini uygulayıp, kimisini uygulamadığınız zaman yeniliğe açık olmuş olursunuz. Her "yeni söylenen" bir fikri uygulamak yenilikçilik demek değildir.
45 saniye beklemek ve 3 saat daha iyi oyun oynamak mı? 15 saniye bekleyip 3 saat daha kötü oyun oynamak mı?
Bu cümleye zaten hiç anlam veremedim. RX 480 yerine RX 570 alınca ne kadar kötü oluyor? Sanarsınız aralarında uçurum fark var. Bu nasıl bir mantık? FPS değerlerini atayım mı? Ya da siz bakar mısınız internetten?

Her yeni söylenen fikri uygulamıyorum zaten. O fikirler mantıklıydı düşündüm uyguladım. Bunu uygulamıyorum mesela çünkü mantıklı değil. Siz orada beni egoist ve yenilikleri açık olmayan birisi ilan ettiniz. Olan olay buydu. Şu an SSD konusunu konuşmuyorum. Olay sizin beni bir anda böyle küçük düşürüp bana göre hakaret etmeniz.
Belki SSD konusunda haklısınız, şu an atamıyorum ama oldukça atarım. Öyle şeyler oluyor ve ben öyle bir durumda ekran kartı yerine SSD kapasitesinden kısarım. Onun dışında tabii ki haklısınız.

Neresi mantıklı değil? Hala kusura bakmayın kesinlikle saçmalıyorsunuz. Attığınız fiyatlar gerçekçi değil! Anlatamıyor muyuz size? Sizde mi sıkıntı va? Özellikle kendinizi haklı çıkarmak için atıyorsunuz bunları. Bahsettiğiniz kıyaslama saçmalığın daniskası. RX 580 8 GB ile RX 570 4 GB arasında 250 TL var. Buraya 2 SSD sığar ama siz gidip 120 GB ve RX 580 8 GB mı yoksa RX 570 4 GB ve 240 GB SSD mi diyorsunuz? Attığınız kıyaslamada 1 tane daha 120 GB SSD alınır. Çok saçma! Kesinlikle saçma! Ego kısmına da katılmak istemesem de bunu neden yaptığınızı çözemedim. Mantıklı konuşmuyorsunuz!

Bakın altın değerinde bir tasiye :
Yaptığınız en büyük hata önce ekran kartı ve işlemciyi seçiyorsunuz sonra PSU ve SSD gibi şeyleri ayarlamaya çalışıyorsunuz. Doğal olarak SSD veya PSU gibi şeylere yeterince bütçe kalmayınca kısıyorsunuz. Her şey performans değil. Önce o bütçeye uygun PSU'yu, SSD'yi ve kasayı seçersin. Tabii ki bütçeye uygun lafına dikkat ederek. 1500 TL sisteme 400 TL kasa değil ki söylememe gerek yok zaten biliyorsun bunları :). Bunları koyduktan sonra ekran kartı ve işlemciyi koyarsın ve bundan sonra tamam.

Şöyle de düşünmemek lazım. SSD'ye para verdiğiniz için ekran kartından kısmış olmazsınız. Paranız yetmediği için ekran kartından kısıyorsunuz. Ben olsam SSD'yi geride bırakır mıydım? Bırakamazdım galiba. Sözümü geri alıyorum, sadece sistem açılışı için bile olsa SSD alınır. Kapasitesinin küçük olması hiç olmamasından bin kat iyidir.

Neyse High Power iyidir iyi. :)

Hayatımda hiç ilk olarak SSD seçmedim bir sisteme.

Bana göre performans daha önemli. Oyun biraz erken açılacak diye 250GB SSD koymam 3000 TL'lik sisteme.

Samsung dışında SSD beğendiremiyoruz zaten. Corsair iş olsun diye çıkartıyor vs.

Samsung 250GB ise en ucuz 400 TL.

3000 TL'ye 250GB SSD koysam 2600 TL kalacak. Şimdi SSD yüzünden Pentium'a mı düşsün sistem?

3200 TL'ye kadar 120GB, Sonrası 250GB şeklinde yapacağım.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Konunun daha fazla uzamasını da istemiyorum.

@apesh1t @Recep Baltaş Konuyu kilitler misiniz ?

High Power markası ile ilgili soruma tüm cevapları aldım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı