SSD sonrası Mavi Ekran hataları

Akın S.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün Samsun 850 EVO 250 model SSD aldım. Asus X550JX-XX099D model bilgisayarımdaki HDD'yi çıkarıp SSD'yi HDD'nin yerine taktım.
Daha sonra Windows'u sıfırdan kurdum ve DVD'yi çıkarıp bilgisayardan çıkardığım HDD'yi HDD Caddy aracılığıyla DVD'nin yerine taktım.
Daha sonra GTA'yı açmak istediğimde Video Scheduler İnternal Error isimli mavi ekran hatasını aldım.
Ondan daha sonra ise bir kaç kez DPC WATCHDOG VIOLATION isimli mavi ekran hatasını bir kaç kez aldım.
Ve de durduk yere arka arkaya 3 kez Nvidia sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarı ile kurtuldu uyarısını aldım.
Windows bütün sürücüleri kendisi yükledi. Nvidia ekran sürücüsünün eski versiyonunu yüklediği için ben onu kaldırıp son sürücüyü yükledim.

@Murat5038 @JaroxJamaica @cRea80 @AhmetAksoy @Recep Baltaş @Ali Güngör Bi yardım etseniz.

Buradan kesin net bilgi vermek zor. Bu sorunları kendiniz deneme yanılma yoluyla olasılıkları gözden geçirerek çözebilirsiniz. Örneğin SSD'yi çıkarıp HDD'ye Windows 10 kurup o şekilde deneme yapabilirsiniz.

Buradan kesin net bilgi vermek zor. Bu sorunları kendiniz deneme yanılma yoluyla olasılıkları gözden geçirerek çözebilirsiniz. Örneğin SSD'yi çıkarıp HDD'ye Windows 10 kurup o şekilde deneme yapabilirsiniz.
Düne kadar zaten o şekilde kullanıyordum. Sorun yoktu.
Sürücü bulucu tavsiye etmiyorum.
Bu sürücüleri nasıl güncelleyebilirim o zaman?

Durduk yere yine mavi ekran gelmiş sanırım az önce. Buyrun minidump. @Murat5038

Düne kadar zaten o şekilde kullanıyordum. Sorun yoktu.

Bu sürücüleri nasıl güncelleyebilirim o zaman?

Durduk yere yine mavi ekran gelmiş sanırım az önce. Buyrun minidump. @Murat5038

Sonuçta sorun dün oluştu. Dünkü duruma geri dönerseniz sorunun donanım kaynaklı olduğundan emin olursunuz.

Aygıt yöneticisinden ulaştığınız donanım kimliğini internete aratsanız gene büyük ihtimal ilk sıralarda Driveridentifier.com sitesini göreceksiniz. O yüzden Ali Veli, Veli Ali durumu söz konusu.

Sonuçta sorun dün oluştu. Dünkü duruma geri dönerseniz sorunun donanım kaynaklı olduğundan emin olursunuz.

Aygıt yöneticisinden ulaştığınız donanım kimliğini internete aratsanız gene büyük ihtimal ilk sıralarda Driveridentifier.com sitesini göreceksiniz. O yüzden Ali Veli, Veli Ali durumu söz konusu.
Driverları büyük uğraşlar sonucu kendi sitelerinden buldum. Sadece Bluetooth kaldı.

@Murat5038 Şimdi ne yapmalıyım. Sürücülerim şu anda güncel.
Nvidia 'nın test amaçlı eski sürücüsünü yükledim. Onda da çalışmadı oyunlar.
Driverİdentifier raporu.
Minidump

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı