SSD takma sonrası Windows etkinleştirme

onur1976

Hectopat
Daha fazla  
Laptopuma DVD yerini iptal edip SSD takacağım. Sonrasında format nasıl atacağım? Laptopum Windows 10 orijinal sürümüne sahipti. Orijinal Windows 10 CD'si yok format attiktan sonra orijinalliği gidecek. Bunun bir çözümü var mi? Bazı arkadaşlar laptopun üzerinde etkinlestirme anahtarı buluyor diyor var mi? Varsa nasil yazılıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinalliği gitmeyecek merak etmeyin, tabi eğer bilgisayarınızı aldığınızda yanında gelen Windows 10’dan bahsediyorsak. Sosyalde bulunan iso dosyasını indirin. Rufus ile yazdırın. Ürün anahtarınıza göre otomatik Windows 10 sürümünüz hem yüklenecek hem de etkinleştirilecektir.

Laptopuma DVD yerini iptal edip SSD takacağım. Sonrasında format nasıl atacağım? Laptopum Windows 10 orijinal sürümüne sahipti. Orijinal Windows 10 CD'si yok format attiktan sonra orijinalliği gidecek. Bunun bir çözümü var mi? Bazı arkadaşlar laptopun üzerinde etkinlestirme anahtarı buluyor diyor var mi? Varsa nasil yazılıdır?
Laptobun altında etiket varsa ürün anahtarı orada yazar. Recovery format atabilirsin.

Ben ücretsiz Win8 den gectim. SSD taktım ama Windows 10 etkinleşmedi daha önceden email kaydettirmiştim, kayıtlı emailimle girdim gene olmadı eski sürümü ile format attım sonra emailimi girdim etkinleşti artık SSD ile kullanıyorum.

Simdi laptop'a korsan Windows 10 yükledim. Otomatik o orijinal olacak mı? Laptop'un altında ürün anahtarını göremedim.

SSD takmayın orijinal Windows 10 olan sürücüyü geri takın kullanın ayarlar-güncelleştirme-etkinleştirme-hesap ekle kısmına geçerli bir email adresinizi eklemeniz gerekiyor, donanım değişikliği yaptığınızda bu email linas anahtarı yerine gececek ve donanım değişikliği yaptıktan sonra hesap ekle kısmına emailinizi girdiğinizde etkinleşmiş olacak.
Windows 10 indirme aracı indirip Windows 10 son sürümünü indirin.
SSD takıp format atın format sırasında kaydettiğiniz email adresinizle giriş yapın bu esnada pin kodu da belirleyin.
Format bittikten sonra ayarlar+güncellemeler+etkinleştirme+hesap ekle kısmına gene o email adresini girin orijinal olacaktır.

SSD'yi taktım korsan Windows 10u kurdum. DVD ROM yerine HDD yatağı almıştım ancak kalınlık uymadı o yüzden HDD çıkardım daha sonra takacağım. Şimdi SSD'yi çıkarsam HDD taksam senin dediklerini uyguladıktan sonra tekrar kurmak için SSD'yi nasıl biçimlendirebilirim.

SSD'ye sıfırdan format atma işlemi sırasında bicimlendirme secenekleri var bilmiyorsan bu konu hakkında çok video var.

Veri sürücüleri (SSD, HDD) değiştiği zaman Windows lisansına herhangi bir etkisi olmaz. USB belleği Windows Media Creation Tool ile hazırladıysanız kurulum yaparken zaten otomatik olarak hangi Windows sürümünü kullanıyorsanız onu kurar. Rufus ile hazırladıysanız kullandığınız sürümü seçin kurulum esnasında. İnternete bağlandığınız anda lisans otomatik etkinleşir.

Aşağıdaki Technopat’ın 2 videosunda her şey detaylı olarak anlatılıyor.

Kurulum USB’si Hazırlama
https://youtu.be/XzvvSezHTkU

Temiz Kurulum Yapma
https://youtu.be/A23q3SJL57U

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı