SSD upgrade mi, yeni sistem mi?

Ege_1903

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bilgisayarım 7 senedir benle ve hiç değiştirmedim. Değiştirsem mi yoksa SSD mi alsam? Tavsiye verir misiniz ?

Casper Neo diye biliyorum.
Özellikleri:
  • >Windows 10
  • >İşlemci Pentium(R) Dual-Core CPU E6500 @ 2.93GHz, 2936 Mhz, 2 Çekirdek, 2 Mantıksal İşlemci
  • >Anakart Foxconn
  • >2 GB RAM
  • > ATI Radeon HD 4300/4500 Series 512 MB Ekran kartı
  • >320 GB HDD
Bence bu kadar yeterli :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda işinizi görüyorsa ve ileride de zorlayıcı oyunlar oynamayacaksanız boş yere para harcamayıp SSD alabilirsiniz. Oyun oynatsın veya render yaparım diyorsanız 3000 TL gibi bir bütçeyle yeni bir sistem toplayabilirsiniz.
Bilgisayarın özellikleri bana eski bilgisayarımı hatırlattı. Kendileri Exper idi.

SSD alıp kullanabilirsin. Seni idare ettiği kadar kullan. Daha sonra yeni sistem için birikim yapabilirsin. Veya hiç para harcamayıp yeni sisteme yatırım yapabilirsin.

Eğer yeni bir sistem alma durumunuz varsa alabilirsiniz fakat şu anlık doların etkisiyle öyle bir bütçeye sahip değilseniz güzel bir SSD alıp hem sisteminizi canlandırmış oluştursunuz. Hem de yeni sistem toplayacak bütçeniz olduğunda kullanabilirsiniz.

Çok güzel cevaplar çok mutlu oldum yardımınız için Para biriktirip almam 3 sene sürer o yüzden SSD almam da fayda var peki bu SSD bu sisteme olur mu veya çalışır mı ?

Çok güzel cevaplar çok mutlu oldum yardımınız için Para biriktirip almam 3 sene sürer o yüzden SSD almam da fayda var peki bu SSD bu sisteme olur mu veya çalışır mı ?
Çalışır çalışır. Ancak sanıyorum ki sata 2 portun da kullanacaksın o yüzden ssd tam performansında çalışmaz. Eskiden bende de Q9650 işlemci, sata 2 portlu bir anakart vardı. Ssd ile 1 sene kadar kullandım, temiz kurulum ile tabii. İnanılmaz bariz bir fark söz konusuydu. Bilgisayarın açılış, kapanış süreleri olsun, programların açılış, kapanış süreleri olsun, dosya aktarımları olsun çok fark ediyor. Tavsiyem ssd alıp idare edene kadar kullanman, zira yeni sistem toplamaya kalksan o ssd yine alınacak :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı