SSD yazma hızı düşük

GraveKeeper

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Pioneer aps-sl3n 240gb
Anakart
Gigabyte A320M-H
Merhaba Pioneer aps-sl3n 240gb ssd'm var. yazma hızım 30 mb/s yani 3 yıllık bir ssd ama bu kadar da düşük olması bir garip. hdd'ye de aynı testi yaptım ve 50 mb/s çıktı. yani ssd'min yazma hızı hdd'den az. Bir çözüm var mıdır yenisini almak dışında.:D

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    24,1 KB · Görüntüleme: 74
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23,1 KB · Görüntüleme: 78
Merhaba, belki SATA kablosunda bir problem olabilir. Ayrıca SATA 6Gb/s kablo değil mi ? Önce SATA portlarını değiştir istersen, işe yarayabilir.

merhaba sata portlarını değiştirdim ama hala aynı. sata kablosu kaç gb bilmiyorum ama.
SATA kablosu üzerinde küçük boyutta olsa yazması gerek. Yazmıyorsa eğer kalitesiz bir kablodur muhtemelen. Benim NVme SSD disk de bir ara çok düşüktü yazma tarafında, meğersem Windows sürümü ile alakalıydı. Yeni bir sürüme geri dönünce düzelmişti.

SATA kablosu üzerinde küçük boyutta olsa yazması gerek. Yazmıyorsa eğer kalitesiz bir kablodur muhtemelen. Benim NVme SSD disk de bir ara çok düşüktü yazma tarafında, meğersem Windows sürümü ile alakalıydı. Yeni bir sürüme geri dönünce düzelmişti.
ben pc yi toplattım da herhalde dandik kablo değildir eskiden böyle bir sorun yoktu. tamam ömrü bitmiş olabilir ama 30mb/s de çok şey yani. harddiskden bile düşük yazma hızı

ben pc yi toplattım da herhalde dandik kablo değildir eskiden böyle bir sorun yoktu. tamam ömrü bitmiş olabilir ama 30mb/s de çok şey yani. harddiskden bile düşük yazma hızı
Hocam HDD de değil bu direkt flaş bellek olmuş.
Bilgisayarı bi yeniden başlatın ve hiç bir şeyi ellemeden test yapın bir de.

yaptım gerçekten ama değişen birşey yok sanki sınırlayıcı birşey varmış gibi 30 da kalıyor

ve hdd olsa yine bişi demicem ssd'de bu sonucu alıyorum

Peki mesela veri kopyalama yaptığınız zaman saniyede kaç MB veri aktarım yapıyor, kontrol eder misiniz. Mümkünse dosya boyutu yüksek olsun. Bu arada bir de şu test programı ile dener misin; ATTO Disk Benchmark (4.01.0f1) Download
veri kopyalama yaptım. 0 - 60 mb/s değişiyor. ilk başta 0 a iniyor sonra aniden 0 ile 60 arasında değişiyor (bu sırada kasadan sesler geliyor?) sonra tekrar 0 iniyor.

Peki mesela veri kopyalama yaptığınız zaman saniyede kaç MB veri aktarım yapıyor, kontrol eder misiniz. Mümkünse dosya boyutu yüksek olsun. Bu arada bir de şu test programı ile dener misin; ATTO Disk Benchmark (4.01.0f1) Download
utanmasa hiç yazmayacak

Dosya Ekleri

• resim_2023-01-23_185613257.png
    resim_2023-01-23_185613257.png
    36,5 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
veri kopyalama yaptım. 0 - 60 mb/s değişiyor. ilk başta 0 a iniyor sonra aniden 0 ile 60 arasında değişiyor (bu sırada kasadan sesler geliyor?) sonra tekrar 0 iniyor.

utanmasa hiç yazmayacak
Bilemiyorum ama görüntü hiç iyi değil :D Bir ara farklı bir SATA kablosu ile deneyin belki düzelebilir. Benim bi ara SSD'ler ilk çıktığı zaman satın aldığım Kingston marka bi SATA3 SSD vardı, onu 4 sene önce birine vermiştim öylesine, ve bayağı bir yorduğuma emindim, buna rağmen hızlı bir şekilde çalışıyordu, tabii ki okuma ve yazma hızları eskisi kadar yüksek ve stabil değildi. Farklı kablo deneyin önce, sorun devam ederse sanırım ölmüş SSD demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı