SSD yazma hızı düşük

GraveKeeper

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Pioneer aps-sl3n 240gb
Anakart
Gigabyte A320M-H
Merhaba Pioneer aps-sl3n 240gb ssd'm var. yazma hızım 30 mb/s yani 3 yıllık bir ssd ama bu kadar da düşük olması bir garip. hdd'ye de aynı testi yaptım ve 50 mb/s çıktı. yani ssd'min yazma hızı hdd'den az. Bir çözüm var mıdır yenisini almak dışında.:D

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    24,1 KB · Görüntüleme: 74
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23,1 KB · Görüntüleme: 78
Bilemiyorum ama görüntü hiç iyi değil :D Bir ara farklı bir SATA kablosu ile deneyin belki düzelebilir. Benim bi ara SSD'ler ilk çıktığı zaman satın aldığım Kingston marka bi SATA3 SSD vardı, onu 4 sene önce birine vermiştim öylesine, ve bayağı bir yorduğuma emindim, buna rağmen hızlı bir şekilde çalışıyordu, tabii ki okuma ve yazma hızları eskisi kadar yüksek ve stabil değildi. Farklı kablo deneyin önce, sorun devam ederse sanırım ölmüş SSD demektir.
dalga geçer gibi böyle ucundan yazdırıyor, tattırıyor sanki ahahahaha eski bir sata kablosu vardı belki sonuçları değiştirebilir ama ümitli değilim yeni bir kablo sipariş verdim o da olmazsa yeni bir ssd almanın vakti gelmiş demektir

dalga geçer gibi böyle ucundan yazdırıyor, tattırıyor sanki ahahahaha eski bir sata kablosu vardı belki sonuçları değiştirebilir ama ümitli değilim yeni bir kablo sipariş verdim o da olmazsa yeni bir ssd almanın vakti gelmiş demektir
Eski kablo varsa deneyin. En azından belki fark yaratır, böylece kablodan dolayı problem var mı yok mu en azından anlaşılabilir.

Eski kablo varsa deneyin. En azından belki fark yaratır, böylece kablodan dolayı problem var mı yok mu en azından anlaşılabilir.
Eski sata ile denedim sonuç aynı. bu arada şuan kullangığım sata 6gb/s. ve eski taktığım sata 3gb/s. bu sata kablolarının etki göstermesi gerekmiyor mu? ben daha da azalmasını bekledim ama sonuç aynı. galiba sorun ssd'De

Dosya Ekleri

• eski sata.PNG
    eski sata.PNG
    23,5 KB · Görüntüleme: 23
Eski sata ile denedim sonuç aynı. bu arada şuan kullangığım sata 6gb/s. ve eski taktığım sata 3gb/s. bu sata kablolarının etki göstermesi gerekmiyor mu? ben daha da azalmasını bekledim ama sonuç aynı. galiba sorun ssd'De
Gerçekten çok tuhaf 30MB olması xD Sanırım problem SSD gibi dostum.

Bunu asla onermem
Sanırım bilgisayarın M2 SATA desteklemiyor. SATA3 destekliyorsa bu ürünü öneririm.

Markayı bilmediğim için göz atmamışım sanırım. Toplam veri yazma garantisi iyimiş. Markayı takipe aldım :) Ben de deneyebilirim ilerde...

Bu arada incehesapta daha ucuz; Apacer Panther AS340 240GB 550/520MB/s 2.5" SATA3 SSD Disk (AP240GAS340G-1) - incehesap.com
Zamaninda bayagi popularote toplamisti, phison s11 iceren diskler arasinda fiyati iyi bir arkadastir. CS900 ya da Gigabyte'in sata modeline de bakilabilir ki sahsen ben sirf markadan oturu Gigabyte ya da PNY CS900 alirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı