SSD'de Oyun Oynamak

Teşekkürler yorumlarınız için. 😀 sistemde hali hazırda 480 GB SSD kullanıyorum içerisinde 180 GB boş alanım kaldı. Bir disk daha eklemek istiyorum fakat malum kapasitesi yüksek SSD ler pahalı 1 veya 2 TB HDD öneriniz var mı ?

Raid yapabilirsin. 240GB SSD daha al ikisini birleştir.
aslında 720 GB alanın yeteceğini sanmıyorum günümüz oyunları malum 70-80 GB. Bir diğer nokta 480 GB SSD bile eklesem bir süre sonra neredeyse disklerim dolu kullanmak zorunda kalacağım sistemi bu da performans kaybı yaşatır diye düşünüyorum bu sebeple yüksek kapasiteli bir HDD almak daha iyi bi seçenek olabilir sanki ?

aslında 720 GB alanın yeteceğini sanmıyorum günümüz oyunları malum 70-80 GB. Bir diğer nokta 480 GB SSD bile eklesem bir süre sonra neredeyse disklerim dolu kullanmak zorunda kalacağım sistemi bu da performans kaybı yaşatır diye düşünüyorum bu sebeple yüksek kapasiteli bir HDD almak daha iyi bi seçenek olabilir sanki ?
Eğer 3 tane 1 TB HDD alabiliyorsan RAID 0 ile SATA SSD hızına ulaşabilirsin. HDD'lerde SSD hızında çalışır. 650-700 liraya 3TB SSD almış olursun.

Aslında kulağa çok hoş geliyor 😀. Raid 0 işlemini ilk defa duyuyorum benim kendi başıma yapabileceğim bir işlem mi ?
Evet yapabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2 HDD RAID oyun performansınıda burada görebilirsin. 3 HDD RAID daha hızlı olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhabalar. SSD'de oyun oynamak kullanım ömrümden veya performansından yer mi? Bir başka sorum HDD ile SSD'de oynanan oyun arasında ahım şahım bir fark olur mu?
oyunu fazla oynadıkça zaten önbellleğe kaydediliyor önemli yerleri ondan dolayı oyunların fazla gb ise hdd de saklamanı tercih ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı