SSD'nin Sisteme Etkisi Nedir?

Yalnız 8 gb yapman daha iyi olur RAM'i. Şu an elinde olan RAM'in aynısından al 8 gb olarak kullan, 8 gb yeterli olur uzun bir süre.
Kardeşim ileriye dönük olması için alıyorum.
Biran ekran kartı nasıl takıcaksın dedim. Masa üstü imiş. Oyun için ise ekran kartınıda değiştirmen iyi olucakdır. Hatta ilerde ister işlemciyi bile değiştirisin. Yada anakartı,işlemciyi ve rami değiştirsin. Elindeki parçalarıda kullanırsın.
Ekran kartım genede iyi değil mi ?

Ekran kartı düşük ve orta seviyelerde idare eder. Zaten bu kartı hala alan kişiler var. Hatta 240 olanı bile alanlar var ama o kişilerin amacı pek oyun değil. Aslında sistem çok eski değil. Orta güncellik de giriş seviyesi denilebilir. Geliştirebilirsin yani. Biz laptopcular RAM, SSD başka yok :(

Öncelikle sata bağlantın nedir ? Bu çok önemli. Eğer sata 1 ise anakartın ssd almana gerek yok çünkü sata 1 bağlantısı max 150mb hıza ulaşıyor. sata 2 veya sata 3 ise anakart bağlantı noktan,ssd almanı tavsiye ederim.

SSD'de hız farkeder elbette, ancak bence şu an önceliğin SSD olmamalı. Elindeki ekran kartını satıp, SSD parasına katarak daha güçlü bir akran kartı alabilirsin mesela.

Öncelikle sata bağlantın nedir ? Bu çok önemli. Eğer sata 1 ise anakartın ssd almana gerek yok çünkü sata 1 bağlantısı max 150mb hıza ulaşıyor. sata 2 veya sata 3 ise anakart bağlantı noktan,ssd almanı tavsiye ederim.
SATA 3 kardeşim.

SSD'de hız farkeder elbette, ancak bence şu an önceliğin SSD olmamalı. Elindeki ekran kartını satıp, SSD parasına katarak daha güçlü bir akran kartı alabilirsin mesela.
R7 250 ekran kartı bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum kardeşim ya :D Ben öle çözünürlük high, ultra takıntılı bir insan değilim. Benim isteğim bilgisayarımda donma,takılmaların önüne geçmek :)

8gb ram alacağına 4gb ram + 120gb ssd al aradaki farkı gör, sonra dizini döv.
niye daha önce almadım diye. 1tb ayriyeten hdd al arşivlik için

Arkadaşlar kusura bakmayın. Cezalı olduğumdan cevap veremedim. Bilgisayarıma SSD'nin yanı sıra 8 GB RAM daha takviye edip 12 GB RAM yapacağım. Benim işlemcim İ3 4160. Sistemime SSD ve RAM takviyesi yaptıktan sonra bilgisayarım gerçekten hızlanır mı ?
Önceliğiniz 12Gb (8+4) yerine (çift kanal için) 2 tane 4Gb'lık bellek takmak olsun. Daha sağlıklı olur, zira mainfield işlemciler çift kanallı bellek sistemi kullanır. Daha sonrasında da 120Gb SSD sürücü ilaç gibi gelcektir. Önceliğiniz; belleklerde low-voltage DDR3 1600MHz çift kanal bir paket, SSD'de de Samsung 850 EVO serisinden bir disk almak olsun. Tüy gibi hafiflediğinizi hissedeceksiniz.

Önceliğiniz 12Gb (8+4) yerine (çift kanal için) 2 tane 4Gb'lık bellek takmak olsun. Daha sağlıklı olur, zira mainfield işlemciler çift kanallı bellek sistemi kullanır. Daha sonrasında da 120Gb SSD sürücü ilaç gibi gelcektir. Önceliğiniz; belleklerde low-voltage DDR3 1600MHz çift kanal bir paket, SSD'de de Samsung 850 EVO serisinden bir disk almak olsun. Tüy gibi hafiflediğinizi hissedeceksiniz.
Kardeşim İleriye dönük olması için 12 GB RAM daha faydalı olmaz mı ?

8gb ram alacağına 4gb ram + 120gb ssd al aradaki farkı gör, sonra dizini döv.
niye daha önce almadım diye. 1tb ayriyeten hdd al arşivlik için
Saten HDD var. 12 GB RAM neden önermiyorsunuz ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı