SSD'ye uymayan SATA güç kablosu

APOLLON O7

Decapat
SSD'ye SATA güç kablosu takmaya çalıştım. Kasada boşta bulunan 3 SATA güç kablosunuda denedim uymadı sonra HDD'ye takılı olan SATA güç kablosunu denedim oldu. Kasada bulunan 4 kablodan sadece 1 oldu ama benim 2 tane diskim var. Yeni kablo alıp mı halletmem lazım ya da başka bir yolu var mı?

Güç kaynaklarında bir eski, bir de yeni tip disk güç girişi mevcut. Aşağıda resmi görebilirsiniz.

SSD'ler yeni tip güç kaynağı kablosu kullanıyorlar, PSU eski ise sizde olmayabilir.
Ayrıca SSD aldınız fakat anakartınız desteklemiyorsa SATA 3'ü SSD yarı hızda çalışacaktır.

Güç kaynağınız nedir? Anakart modeliniz nedir?

Siyah olan yeni tip güç kablosu, diğer beyaz olan ise Molex 4 pin güç kaynağı kablosudur.

Anlamanız kolay olması için eski, yeni tip diyerek bahsettim. Umarım yardımcı olabilirim.

9674320904242.jpg

Güç kaynaklarında bir eski, bir de yeni tip disk güç girişi mevcut. Aşağıda resmi görebilirsiniz.

SSD'ler yeni tip güç kaynağı kablosu kullanıyorlar, PSU eski ise sizde olmayabilir.
Ayrıca SSD aldınız fakat anakartınız desteklemiyorsa SATA 3'ü SSD yarı hızda çalışacaktır.

Siyah olan yeni tip güç kablosu, diğer beyaz olan ise Molex 4 pin güç kaynağı kablosudur.

Anlamanız kolay olması için eski, yeni tip diyerek bahsettim. Umarım yardımcı olabilirim.

Eki Görüntüle 469054
Yalnız sağdaki Sata güç kablosu değil zaten. Molex güç kablosu.

Eki Görüntüle 469054
doğru şekilde itirmeyip yeterli güç uygulamadığımdan kaynaklanmış. yinede saol

Bu konuda da beni yanlış bilgilendirme diye şikayet eden arkadaşa ve ceza veren moderatöre de teşekkür ederim. Technopat eski günlerine dönüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı