SSD'ye Windows 10 kurma

Mehmet Demirr

Kilopat
Daha fazla  
İyi Günler,
Bugün BX500 SSD aldım ve montajınu yaptım daha önceden takılı olan HDD'de Windows 10 kuruluydu ben SSD'ye temiz bir kurulum yapmak istiyorum bunu HDD içindeki hiçbir verimi silmeden nasıl yapabilirim? Ve HDD içindeki Windows'u nasıl silebilirim?(Orijinal Windows'a sahip değilim o konu hakkında ne yapmam gerekli?)

Öncelikle SSD´yi çıkarın ve HDD üzerinden bir kurulum belleği yapın. Videosu burada. Ardından SSD´yi takıp SSD´ye bu bellek aracılığıyla Windows 10´u kurun. HDD halen D diski olarak devam edeceğinden her şey orada kalacaktır. Windows klasörünü silmeniz yeterli olur diye biliyorum. Ama aşırı önemli dosyaları ne olur ne olmaz diye Google Drive´a yedekleyin derim.

SSD normal, Windows kurulumu yap. PC'yi actiginda sana hangi depolama biriminden açagini soracak. SSD secip ilerle, sonrasi HDD verileri alip SSD at. Daha sonra HDD'yi disk yoneticisinden biçimlendir - sil. Yeniden olustur.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi Günler,
Bugün BX500 SSD aldım ve montajınu yaptım daha önceden takılı olan HDD'de Windows 10 kuruluydu ben SSD'ye temiz bir kurulum yapmak istiyorum bunu HDD içindeki hiçbir verimi silmeden nasıl yapabilirim? Ve HDD içindeki Windows'u nasıl silebilirim?(Orijinal Windows'a sahip değilim o konu hakkında ne yapmam gerekli?)
Bu video yardımcı olabilir ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı