Çözüldü SSD'ye Windows 10 nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

buraktmr

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, 500 GB boş SSD ve mevcutta 1 TB'lık içi Full Windows kurulu (8.1) HDD var.
Windows 10 satın aldım. Şimdi nasıl kuracağım?

Senaryo şöyle mi?
  • SSD tak. PC calıstır. Windows'u flash ile kur.
  • Sonra DVD-ROM'a eski HDD'yi tak.
Dosyaları görür müyim? E, bu HDD'nin içinde de Windows yüklü. O nasıl olacak? Nasıl içindeki dosyaları alacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eski HDD'den Windows'u silmek için tüm diski biçimlendirmeye gerek yok. SSD'ye işletim sistemini kurduktan sonra Windows Çalıştır'ı açın, MSConfig yazın ve açın. Önyükleme kısmında kullanımda olmayan Windows'a tıklayarak Sil tuşuna basın. Bu şeklinde kaldırılabilir.
Merhabalar, 500 GB boş SSD ve mevcutta 1 TB'lık içi Full Windows kurulu (8.1) HDD var.
Windows 10 satın aldım. Şimdi nasıl kuracağım?

Senaryo şöyle mi?
  • SSD tak. PC calıstır. Windows'u flash ile kur.
  • Sonra DVD-ROM'a eski HDD'yi tak.
Dosyaları görür müyim? E, bu HDD'nin içinde de Windows yüklü. O nasıl olacak? Nasıl içindeki dosyaları alacağım?

HDD'yi biçimlendirmen gerekiyor. Önemli bilgilerini bir yere aktarıp sıfırdan bir kurulum yapman gerek.

Windows'u Flash ile kurmaya çalışırken önünüze Disk Seçenekleri çıkıyor. Oradan 1 TB'lık HDD'nizi biçimlendirin. HDD içindeki önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın.

Eski HDD'den Windows'u silmek için tüm diski biçimlendirmeye gerek yok. SSD'ye işletim sistemini kurduktan sonra Windows Çalıştır'ı açın, MSConfig yazın ve açın. Önyükleme kısmında kullanımda olmayan Windows'a tıklayarak Sil tuşuna basın. Bu şeklinde kaldırılabilir.

Çözüm

Geri
Yukarı