SSD'ye Windows kurma

Chaky

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Ben bı tane SSD alacağım ya Kingston marka ya da Corsair marka bı SSD 120GB.
Tek merak ettiğim şey alınca Windows'u ona kurmak istiyorum ve nasıl yapacağım.
1 TB HDD var onda da Windows var oyunlar var. SSD'ye sadece Windows ve önemli fotoğraflari koyacağım, nasıl ayarlayabilirim? Oyunlar HDD'de, tek yapacağım şey SSD'ye Windows kurup HDD depo olarak kullanmak.

Normal format işlemi gibi bir farkı yok daha öncesinden hazırlamış olduğun flash belleği PCye takıp atacaksın fakat fotoğrafları SSDye kurman pek mantıklı değil onun yerine ufak boyutlu oyunlar veya günlük hayatta kullandığın Photoshop gibi uygulamaları kurman daha yararlı olacaktır.

WİNDOWS 10 Kuracağım SSD'ye HDD'de Windows 7 var BIOS'dan SSD 1.Siraya alacağım direk SSD başlayacak değil mi? SSD oyun kurmazsam oyun açılırken yavaş mi açılır zaten sadece csgo oynuyorum

WİNDOWS 10 Kuracağım SSD'ye HDD'de Windows 7 var BIOS'dan SSD 1.Siraya alacağım direk SSD başlayacak değil mi? SSD oyun kurmazsam oyun açılırken yavaş mi açılır zaten sadece csgo oynuyorum
Oyunlarını SSDye kurmazsan şuan ki hızında açılır gene fakat SSDye kurarsan daha hızlı açılacaktır. Oyun içi hızı da artırır map yüklenmelerini falan

Arkadaşlar bu silme işlemi nasıl yapılıyor? Yani SSD ekledikten sonra eski HDD'deki yüklü programlara vs. dokunmadan sadece Windows'u silmenin bir yöntemi var mı?

Eski dosyaları bir flash belleğe veya SSDne aktarıp HDDyi biçimlendirirsin ardından o dosyaları tekrar HDDye atarsın. Veya HDDyi bölebilirsin internette "harddisk bölümleme" diye aratırsan bulabilirsin. Bölümledikten sonra dosyaları örn. Yerel Disk E: ye atarsın eski Windows'un bulunduğu Yerel Disk D: yi biçimlendirirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı