SSD'ye Windows kurulumu nasıl yapılır?

honorland

Femtopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
SSD'ye Windows'u kurabilmek için hangi ayarları yapmam lazım arkadaşlar? Yardım edebilirseniz. SSD'yi CD / DVD yerine yerleştirdim. Bilgisayarda görünüyor ama Windows'u kuramıyorum. Laptop kullanıyorum.

Böyle bir hata alıyorum bunun ile ilgili çözüm yollarını denedim ama olmuyor

Dosya Ekleri

• B8039F52-29F5-4A5A-B52E-88A0ECE529A7.jpeg
    B8039F52-29F5-4A5A-B52E-88A0ECE529A7.jpeg
    141,1 KB · Görüntüleme: 57
Windows 10 güncel ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden indir. (Windows 10 indirme aracı ile de olur.) Rufus yazılımı ile USB Flash belleğe yazdır. PC'yi yeniden başlatırken Flash belleği seç. Bu şekilde SSD'yi seçerek (boyuttan SSD olduğunu anlarsın.) formatı at.

Windows 10 güncel ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden indir. (Windows 10 indirme aracı ile de olur.) Rufus yazılımı ile USB flash belleğe yazdır. PC'yi yeniden başlatırken flash belleği seç. Bu şekilde formatı at.

Windows'un kendi sitesinden indirdim format atma arayüzüne geliyorum Windows'u kuracağım SSD'yi seçiyorum dosyalar kopyalanıyor sonra otomatik olarak Windows yeniden başlatılıyor açılınca yukarıda attığım mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum. Yan anladığım kadarıyla hata SSD'den kaynaklı onu çözemiyorum yoksa 5-6 kere format attım ama hiç daha önce böyle bir problem ile karşılaşmamıştım.

Windows'un kendi sitesinden indirdim format atma arayüzüne geliyorum Windows'u kuracağım SSD'yi seçiyorum dosyalar kopyalanıyor sonra otomatik olarak Windows yeniden başlatılıyor açılınca yukarıda attığım mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum. Yan anladığım kadarıyla hata SSD'den kaynaklı onu çözemiyorum yoksa 5-6 kere format attım ama hiç daha önce böyle bir problem ile karşılaşmamıştım.
Flash belleği farklı bir USB çıkışına takıp deneyin. PC'yi kapatın, bir de öyle deneyin. Yine olmazsa Flash belleği yeniden yazdırın.

Flash belleği farklı bir USB çıkışına takıp deneyin. PC'yi kapatın, bir de öyle deneyin.

Denemediğim çözüm yolu kalmadı belki 15-20 kere denedim farklı USB girişine taktım herhangi bir problem olmadı HDD üzerine tekrar kurdum orada da problem olmadı sonra bir daha Windows'un sitesinden indirdim Windows 10 dosylarını öyle de denedim gene olmadı SSD ile ilgili bir ayar gerektiriyor anladığım kadarıyla USB ile HDD üzerine kurarken Windows 10'u bir problem olmuyor ama SSD üzerine yazınca bu hatayla karşılaşıyorum. SSD'yi nasıl format attıktan sonra rahatlıkla Windows 10 kurabileceğim bir ayarı vs var anladığım kadarıyla ama o konuda da bir bilgi sahibi değilim onun için yardım istiyorum aslında.

Geri
Yukarı