ST1000LM024 HDD sağlığı nasıl?

Sorunuzu anlamadım. Disk kontrolü için mi sordunuz bunu?

Hocam bilgisayarı her açışta 'sürücü hatalarının onarılması için yeniden başlatın' diye bir uyarı veriyor bildirim olarak. O sorunu nasıl giderebilirim diye soruyorum. Bir de bir sorun çıkarır mı bana?

Hocam bilgisayarı her açışta 'sürücü hatalarının onarılması için yeniden başlatın' diye bir uyarı veriyor bildirim olarak. O sorunu nasıl giderebilirim diye soruyorum. Bir de bir sorun çıkarır mı bana?
Onun için odaklanma yardımını açabilirsiniz ya da disk kontrolünü yaparsınız. Disk kontrolünü kapatınca o gitmiyordu.

Onun için odaklanma yardımını açabilirsiniz ya da disk kontrolünü yaparsınız. Disk kontrolünü kapatınca o gitmiyordu.

Hocam disk kontrolünü yaptım ama 3-4 saat sürüp otomatik onarıma atıyor, yani işe yaramıyor. Yani bildirimleri kapatırım gider de, bir sorun çıkarırsa diye söyledim. Bana bir sorun çıkarır mı bu sürücü hatası dediği şey?

Bana bir sorun çıkarır mı bu sürücü hatası dediği şey?
Otomatik onarım gibi sorunlar çıkartabilir. Oda dosya sisteminde gerçekten bir sorun varsa olur.
Otomatik onarım sorunu devam ederse yeni bir disk almanız gerekebilir.

Son düzenleme:
Taramada bir sorun çıktı mı?

Yok hocam, temiz çıktı. O sürücü hatası da odaklanma yardımını kapatmadan gitti. Galiba Onboard ekran kartının sürücüsü gitmiş. Normalde eski bir sürücü olurdu ve o kartı kullanabiliyordum, şimdi kart bile görünmüyordu. Sürücüsünü yüklediğimde sorun düzeldi. Teşekkürler. :)
Taramada bir sorun çıktı mı?

Hocam HDD yavaşladığı için format attım. Şu an hızı güzel, bir de yanına Parrot Security Linux yükledim. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı