ST2000DM008 düşük performans ve sağlık sorunu

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Bilgisayarı toplatalı 1 hafta oldu. Harddiski de yeni almıştım. SSD de Samsung Evo 970 1TB. SSD 1 yıllık. Bugün bazı dosyaları HDD'den SSD'ye aktarmaya çalışırken aktarma hızı KB'lere kadar düşüyor, bazen de 0 oluyor. 2 GB'lik bir dosyayı atması 10-15DK'yi buldu. HDD'de 2 tane sarı kısım var; bu 1 haftada normal mi? SSD'de de sağlık kısmına geldiğimde bir şey çıkmıyor boş sayfa. Sağlıklı olduğu için mi? Ve arada kasadan gelen videodaki gibi cırcır böceği sesi gibi bir ses geliyor. Harddisk kullanılmayınca gelmiyor; sanırım harddiskte takılma falan var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı 2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'in durumu normal değil. SSD'nin sağlık durumunu HDD sentinel ile öğrenebilirsiniz.

Sağlıklı olduğu için boş çıkmıyor. Desteklenmeyen disklerde göstermeyebiliyor HD Tune.

Garantiye yollarken ne yazmam gerekir bunu SS olarak atsam değiştirirler mi acaba?

3.PNG

Bu linktekini aldım 508 TL'ye 31 Ekim'de. 15 gün oldu iade kabul etmezler sanırım değil mi? Virüsten dolayı olamaz değil mi?

Virüsten dolayı olmaz.
HD Tune'den health sekmesinin fotoğrafını ne zaman çektiniz? Diskin durumu kötüleşmiş. Bozuk ve zayıf sektörlerin sayısı artmış.

30 dk falan oldu. Diğer satıcılara göre ucuza satıyordu demek ki kullanılmış HDD yolluyorlar. Yorumlara da baktım herkes iyi falan diyordu ama bilmiyorum.

Geri
Yukarı