Staj vs 5 gün okula gitmek

Arkadaşlar bu sene 12'ye başlıyorum. Biliyorsunuz 3 gün staj var. Lakin yeni yönerge geldi. Yönergede 4 adet seçenek var: Sayısal, eşit ağırlık, yabancı dil, sözel ve meslek dersleri gösterilmeyecek. Yani düz Anadolu lisesi mantığı yapmışlar. 24 Ağustos'tan 3 Ağustosa kadar süre verdiler kayıt için. Eğer 10 kişiden az bir kişi başvurursa iptal edilecek. Eğer 10 kişiden fazla başvurursa yeni bir sınıf açılacak.

Ben sayısal düşünüyorum elektrik okuduğum için. Hem üniversiteye çok katkısı olacak hem de 11 sınıfta ders işlenmedi bizim fizik, kimy, a biyoloji matematik vs... Hem de onların eksikleri kapanacak. Bir de dershaneye gidiyorum, YKS için iyi olur mu? Bu arada sayısal olsun, eşit ağırlık olsun çok kötüyüm ve ders saatleri çok yüksek. Sınavlardan düşük alırsam ortalama fena düşecek. Stajın bir yandan iyi yani para kazanmak. Hem bilgisayarımı telefonu hem de üstüme başıma çekidüzen verecektim.

Üniversite hedefiniz varsa kesinlikle yaz stajı tercih edin. Kış döneminde 5 gün okulda rahat edersiniz. Özellikle tanıdığınız bir staj yeri değilse kendilerine köle arıyorlar. Çok yorarlar.

Düzeltme: 12. sınıfa geçmişsiniz ben 11 sandım. Dershaneye gitmenizin katkısı elbette olur.

Arkadaşlar bu sene 12'ye başlıyorum. Biliyorsunuz 3 gün staj var. Lakin yeni yönerge geldi. Yönergede 4 adet seçenek var: Sayısal, eşit ağırlık, yabancı dil, sözel ve meslek dersleri gösterilmeyecek. Yani düz Anadolu lisesi mantığı yapmışlar. 24 Ağustos'tan 3 Ağustosa kadar süre verdiler kayıt için. Eğer 10 kişiden az bir kişi başvurursa iptal edilecek. Eğer 10 kişiden fazla başvurursa yeni bir sınıf açılacak.

Ben sayısal düşünüyorum elektrik okuduğum için. Hem üniversiteye çok katkısı olacak hem de 11 sınıfta ders işlenmedi bizim fizik, kimy, a biyoloji matematik vs... Hem de onların eksikleri kapanacak. Bir de dershaneye gidiyorum, YKS için iyi olur mu? Bu arada sayısal olsun, eşit ağırlık olsun çok kötüyüm ve ders saatleri çok yüksek. Sınavlardan düşük alırsam ortalama fena düşecek. Stajın bir yandan iyi yani para kazanmak. Hem bilgisayarımı telefonu hem de üstüme başıma çekidüzen verecektim.
Meslek liselerinin de diğer liselere oranla ders anlamında demek ki artık bir farkı kalmayacak diye yorumladım ben. Tabii şöyle bir durum var meslek lisesi eğer çok böyle tutulan bir lise değilse öylesine okula gelen tipler derse öyle kolay uyum sağlamazlar. Tabii dediğiniz uygulamayı sevdim böylece meslekten 4 yıllık üniversite kazanmanın önü çok daha açılır ama dediğim gibi ortam çok önemli mesela 10 kişi çıkacak mı ?

Meslek liselerinin de diğer liselere oranla ders anlamında demek ki artık bir farkı kalmayacak diye yorumladım ben. Tabii şöyle bir durum var meslek lisesi eğer çok böyle tutulan bir lise değilse öylesine okula gelen tipler derse öyle kolay uyum sağlamazlar. Tabii dediğiniz uygulamayı sevdim böylece meslekten 4 yıllık üniversite kazanmanın önü çok daha açılır ama dediğim gibi ortam çok önemli mesela 10 kişi çıkacak mı?

Hocam bizim sınıf tam bir belalı tip idi buraya geçince daha bir rahatlayacağım zaten serseri tipleri 9 10 11 sınfı ortalamaların 70 üstü not olmadığı için bu sınıflara gelemeyecekler ve mecburen staja gidecekler bu kadar. Gayet güzel sistem.

Hocam bizim sınıf tam bir belalı tip idi buraya geçince daha bir rahatlayacağım zaten serseri tipleri 9 10 11 sınfı ortalamaların 70 üstü not olmadığı için bu sınıflara gelemeyecekler ve mecburen staja gidecekler bu kadar. Gayet güzel sistem.

Sen söyleyince bende beğendim. Umarım her meslek lisesinde vardır bu durum.

Geri
Yukarı