Standupta kadın erkek ayrımcılığı

Komik demiyorum, ikiside cinsel organdan bahsediyor, sırf ama sırf bak dikkat et sırf erkek cinsel organı geçtiği için gülenler, kadın cinsel organına da gülmeli.
Cem yılmaz dahil çoğu ünlü erkek komedyenin erkek cinsel organını her cümlede en az 3 defa geçirdiğini görmedim. Görürsemde gülmem.

Komik demiyorum, ikiside cinsel organdan bahsediyor, sırf ama sırf bak dikkat et sırf erkek cinsel organı geçtiği için gülenler, kadın cinsel organına da gülmeli.

İnternette kadın, erkek, çocuk farketmiyor, filozof Atakan'a bile küfür edenler vardı, bu kadına mı sert yorumlar gelmeyecek?
Hocam halk arasında kadınlar böyle konularda daha geride tutulduğu için kadınlar böyle konuşunca garip duruyor. Yani bir kadın mizah yaparken küfür kullanırsa insanlara itici geliyor. Bu yüzden komik gelmiyor. Ayrıca videoların birkaçını izlemiştim ve gerçekten komik değil.

Arkadaşlar, anladığım kadarıyla kadınların toplumda erkekler kadar küfür etmesini hor görüyorsunuz, ama erkeğin yaptığı işin aynısının içinde geçen kelime ile kadının kullandığı kelime aynı, ve sırf kadın olduğu için aşşağılanıyor. Sorun komik olup olmaması değil bakın, ''Gerçekten komik değil, izledim çok kötü.'' olay bu değil zaten banane senin neyi komik bulduğundan, komik olup olmaması değil zaten konu.

Aşağılanmıyor, toplumda böyle kadın fazla olmadığından dolayı insanlara itici geliyor.
Kelimeyi kibarlaştırmışsın sanırsam, itici gelmiyor bayağı küfür etmişler kadına, yani bir broşür çıksa, saat 21.00'da şurada bir kadın standup yapacak bilet alacak alsın deseler, insanlar standup'ı izlemeden ''Kadın yapıyorsa çok kötü yapıyordur.'' demeye başlıyor.

Arkadaşlar, anladığım kadarıyla kadınların toplumda erkekler kadar küfür etmesini hor görüyorsunuz, ama erkeğin yaptığı işin aynısının içinde geçen kelime ile kadının kullandığı kelime aynı, ve sırf kadın olduğu için aşağılanıyor. Sorun komik olup olmaması değil bakın, ''Gerçekten komik değil, izledim çok kötü.'' olay bu değil zaten bana ne senin neyi komik bulduğundan komik olup olmaması değil zaten konu.
Sırf kadın olduğu için aşağıladıklarını nasıl bilebiliyoruz? Komik olmadığı için aşağılamış eleştirmiş olabilirler. Cem Yılmazla karşılaştırmakta ayrı komik Allah aşkına anlatımlarının şekline bakın alakası var mı?

Arkadaşlar, anladığım kadarıyla kadınların toplumda erkekler kadar küfür etmesini hor görüyorsunuz, ama erkeğin yaptığı işin aynısının içinde geçen kelime ile kadının kullandığı kelime aynı, ve sırf kadın olduğu için aşşağılanıyor. Sorun komik olup olmaması değil bakın, ''Gerçekten komik değil, izledim çok kötü.'' olay bu değil zaten banane senin neyi komik bulduğundan, komik olup olmaması değil zaten konu.
Vallaha ben sürekli küfür edip stand up yapan birini görmedim. varsa da komik değil. Erkekler arasında güldüğümüz şey küfürler değil aslında o küfürün anlatmaya çalıştığı mesaj :) burası saçma oldu. Neyse sizce aşağıda ki gösteri komik mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kelimeyi kibarlaştırmışsın sanırsam, itici gelmiyor bayağı küfür etmişler kadına, yani bir broşür çıksa, saat 21.00'da şurada bir kadın standup yapacak bilet alacak alsın deseler, insanlar standup'ı izlemeden ''Kadın yapıyorsa çok kötü yapıyordur.'' demeye başlıyor.
Kadın komik değil ama kadına küfür edenler kendileri ayıp etmiş.

Sırf kadın olduğu için aşağıladıklarını nasıl bilebiliyoruz? Komik olmadığı için aşağılamış eleştirmiş olabilirler. Cem Yılmazla karşılaştırmakta ayrı komik Allah aşkına anlatımlarının şekline bakın alakası var mı?
Bakınız yorumların yarısı ''Kadınlar mizah yapmasın'' ''Kadınlar mizah yapamaz'' komik olmadığıyla alakası yok yani, instagramda ergen bireylerin sürekli kısa komik videolarda kadın bulunuyorsa komik olsa da olmasa da yorumlara girip ''Kadın mizahı hahaha (!)'' yazdığını biliyoruz.

Vallaha ben sürekli küfür edip stand up yapan birini görmedim. varsa da komik değil. Erkekler arasında güldüğümüz şey küfürler değil aslında o küfürün anlatmaya çalıştığı mesaj :) burası saçma oldu. Neyse sizce aşağıda ki gösteri komik mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamda bundan bahsediyordum. Bu ne ya? Nasıl gülünebilir buna...

Geri
Yukarı