Standupta kadın erkek ayrımcılığı

Maalesef diyemezsiniz, kimsenin neye güldüğü hakkında yorum yapıp o kişiyi küçük düşürme gibi bir hakkınız yok. Ve Cem Yılmaz'da standup'ında zaten komik olması beklenen şeyin erkeğin cinsel organı olmasını bekliyor.
Bir insanın neye güldüğü ile düşünce yapısını çözebilirsiniz. Bu kadına gülen birisi benim için mizahı sadece küfür sanan bir zavallıdır.

Maalesef diyemezsiniz, kimsenin neye güldüğü hakkında yorum yapıp o kişiyi küçük düşürme gibi bir hakkınız yok. Ve Cem Yılmaz'da standup'ında zaten komik olması beklenen şeyin erkeğin cinsel organı olmasını bekliyor.

Bak, ben zaten diyorum ki, bunlar komik olmadığı için atmıyor, bu insanlar sırf kadın oldukları için bu yorumu atıyor.
O kadar soru yöneltiyorum bir şeyler açıklıyorum hanımefendinin tek umursadığı şey sonda ki ironiyle karışmış cümlem. Sadece prim yapmak için bu konuyu açmışsınız besbelli. Tez zamanda akıllanırsınız inşallah.

Atılacağını zannetmiyorum, erkekler cinsel organdan bahsedince herkes kahkaha şenliğine başlıyor hepimiz biliyoruz.

Tanıdığım kimse ve bu konuyu okuyan kimsenin kadın erkek fark etmeksizin cinsel organın cümlede (3 demiştim ama 7-8miş) 7-8 kere kullanıldığında kahkaha atacağını zannetmiyorum.

Atılacağını zannetmiyorum, erkekler cinsel organdan bahsedince herkes kahkaha şenliğine başlıyor hepimiz biliyoruz.
Yaptığın genellemeler geneli yansıtmıyor, kendi düşüncelerini söylüyorsun. Yersiz ve tatsız cinsel espriler komik değil.

Bahsettiğiniz ilk konu bu idi şimdi niye değiştirdiniz? Ayrıca evet küfür kimsenin ağzına yakışmaz fakat bizim yaptığımız espriler tamamen küfür değil. Küfür bir araç gibi kullanılır ağız alışkanlığı ama attığım örnekte komik olması beklenen şey küfür. Yani fark bu. Ayrıca buna gülüyorum dersenizde aa fedöcü bile derim o kadar gülünesi bir şey değil.
Bahsettiğim ilk konu bu değildi yanlış anlamışsın :)
Yaptığın genellemeler geneli yansıtmıyor, kendi düşüncelerini söylüyorsun. Yersiz ve tatsız cinsel espriler komik değil.
Bu da senin düşüncen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkes aksini söylediği halde sen erkek cinsel organı esprilerine gülüyorsunuz diyorsun.
Ben yorumdaki topluluktan bahsettim, şuan kulağa hoş gelmediği için yalan söyleyenler de olabilir mesela zaten.
Konuyu açarken bunları yazmışsınız nasıl bir şey anlamamızı bekliyorsunuz. Biz de dedik ki kadını erkeği yok komik olmayan bir şeye gülünmez siz konuyu değiştirme deyip duruyorsunuz.
Ben konuyu açarken komiklikten bahsetmedim, insanların sırf kadın olduğu için komik gelmediğini söylemesinden bahsettim.

Geri
Yukarı