Standupta kadın erkek ayrımcılığı

Hocam anlayamadınız galiba, mizah yapmaya çalışan bir kadın üzerinden genelleme yapıyorsunuz. Kadın komik olsa niye öyle bir şey yazsınlar.
Kadının komik olup olmadığı tartışılır, kadın komik olsaydı ''istisna'' diyeceklerdi zaten, kadınların üzerinde bir önyargı var ben bundan bahsediyorum.

(Yani komiklik ile alakalı değil kadınların komik olsa da olmasa da ''Kadınlar mizah yapamaz'' diye bir algı var.)

Örneğin:

Ekran Alıasdntısı.PNG

Bu tweetten sonra ''Berke'' isimli şahıs, ''İstisna olmuş işte'' gibi bir şey demişti, benzer yani.

Fazla yorum koymamak için, video linkini vereyim git bak, ''Sabah 6'da işim var hala sana gülüyorum hahaha'' diye yorum atan var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Bölümüne derken, yapılan yorumdaki kitleyi kastediyorsun diye anladım.)
Gayette komik attığınız video :D En azından bundan komik. (Veya türevlerinden.) Ayrıca herkes her şeye gülmek zorunda değil. gülmeyedebilir bu kadın içinde böyle erkek içinde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Fazla yorum koymamak için, video linkini vereyim git bak, ''Sabah 6'da işim var hala sana gülüyorum hahaha'' diye yorum atan var.

(Bölümüne derken, yapılan yorumdaki kitleyi kastediyorsun diye anladım.)
Hocam bakın dikkatli ve yavaşca anlayarak okuyun. İki videoda da yorumları yapanlar erkek, demek ki buradan ne anlamamız gerekiyor, iki cinsiyetin mizah anlayışı aynı değildir.

Hocam bakın dikkatli ve yavaşca anlayarak okuyun. İki videoda da yorumları yapanlar erkek, demek ki buradan ne anlamamız gerekiyor, iki cinsiyetin mizah anlayışı aynı değildir.
Olay mizah anlayışı değil ki, olay kadının yaptığı işe bakmadan direkt damga yapıştırmaları.

Evet bunu biliyorum komik bir video, hangi bölümünde sorun var veya aşırı cinsiyetçilik var? Erkeklerin özünde nasıl davrandığını söylediğini bir bölüm olmuş. Bunun dışında standup yalnızca "çıkıp komik şeyler söyleyeyim gülsünler" değildir, vücut dili, tonlamalar hepsi bir bütündür. Standup, standuptır kim iyiyse o beğenilir, yoksa tüm erkeklere gülünürdü.

Gerçekçi olursak kendi arkadaş ortamında her esprisine "belki sevişiriz" umuduyla kahkaha atan erkeklerin gazıyla toplum önüne çıkan tüm kadınlar aynı tepkiyi orada da alacak değil.

Bakmadığını nerden biliyorsunuz? Onlarla beraber mi izlediniz videoyu?
Ekran AlıASDASDntısı.PNG
EkranASDASD Alıntısı.PNG

Cem Aslan arkadaşımız feministlikle alakalı bir şey demiş, videoda feministliğin f'si geçmiyor, izlemediği gayet anlaşılıyor bence. İnstagramda postların altı ''Kadınlar mizah yapamaz'' dolu, hiç mi görmedin?

Bak kardeşim son kez anlatıyorum anlaman için bir erkek çıkıp alen açık yapsa erkekler anca bu yönde mizah yapıyor diye bir çok kadın yorumu olurdu.

Arkadaşlar, 2 saattir şurada Toplumumuzdaki kadına kadın olduğu için yapılan muameleden bahsediyorum, siz kendinizin gülüp gülmediğinizden bahsedip duruyorsunuz, bir erkek standup'cı böyle bir standup yapsaydı, ''Erkekler mizah yapamaz'' demeyecekti kimse?
Sonunda demek istediğinizi aktarabildiğinizi düşünüyorum. Evet kimse "erkekler mizah yapamaz" deyip genelleme yapmayacaktı böyle bir şeyi bir erkek yapmış olsaydı. Bu düşüncenizde sonuna kadar haklısınız fakat bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Gidip bu düşüncedeki insanlarla konuşmalısınız.

Yanlış yaptığınız nokta Cem Yılmaz'ın bu konu hakkındaki konuşmasıyla bu kadının konuşmasını karşılaştırmak. İkisinin birbiriyle hiçbir alakası bu yüzden bu kadar karşıt yorum geldiğini düşünüyorum.

Evet bunu biliyorum komik bir video, hangi bölümünde sorun var veya aşırı cinsiyetçilik var? Erkeklerin özünde nasıl davrandığını söylediğini bir bölüm olmuş. Bunun dışında standup yalnızca "çıkıp komik şeyler söyleyeyim gülsünler" değildir, vücut dili, tonlamalar hepsi bir bütündür. Standup, standuptır kim iyiyse o beğenilir, yoksa tüm erkeklere gülünürdü.

Gerçekçi olursak kendi arkadaş ortamında her esprisine "belki sevişiriz" umuduyla kahkaha atan erkeklerin gazıyla toplum önüne çıkan tüm kadınlar aynı tepkiyi orada da alacak değil.
Videoda cinsiyetçilik yok ki? sen yanlış anlamışsın, ben iki videodaki argüman aynı, ama erkeğin cinsel organına gülenler kadınınkine gülmüyor.

Geri
Yukarı