Çözüldü Star Wars izleme sırası nasıl?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Üşenmeden tek tek yazacağım, ayrıca çıkış tarihine göre izlememelisin.

• Episode I
  • Episode II
  • Episode III
  • Solo: A Star Wars Story
  • Rogue One: A Star Wars Story
  • Episode IV
  • Episode V
  • Episode VI
  • Episode VII
  • Episode VIII
  • Episode IX
O listeye goz attim. Hocam kusura bakmayin ancak bence o liste sacmalik. Return of the Jedi, revenge of the Sith'ten sonra izlemenin hiç ama hiçbir mantikli aciklamasi yok. Nesiller boyunca insanlar cikis tarihlerine gore izledi. George Lucas akil edemedi mi filmleri normal sirayla cekmeyi? Filmlerin cekim sirasi neyse oyle izleyiniz

Not: Bence Star Wars 6 filmden ibarettir. Digerleri sadece efsaneyi para ugruna bozan filmlerdir. Cizgi filmleri guzeldir. Bos vakitlerinizde izleyebilirsiniz
Bir yandan haklısınız hocam ama bir filmden 20 yıl sonra çıkan bir başka film, ilk filmin öncesini anlatıyorsa anlamak daha da kolaylaşabilir bazılarımız için. Ha tabii ki eski filmlerin kalitesi tartışılmaz ama konunun tamamen hakimi olmak isteniyorsa filmin hikayesinin tarihi kronolojik olarak izlenebilir. Örneğin Lotr serisine tamamen hakim olmak isteyen bir kişi önce Hobbit serisini izlemek isteyebilir.

Sizce izlenmelimi arkadaşlar matrix veya eski filmlere karşı hep ön yargılıyım bir yanım başlamak istiyor bir yanım çok eski olduğu için göz zevkimi doyurmayacağını söylüyor sizce izlenirmi.

Yorumları okudum da bence her çıkış tarihi doğrudur yönetmen düşünemedimi algısı yanlış bir şey. Örnek vereyim X-men evrenini çıkış tarihine göre izleyin adamakıllı olayları anlayamazsınız. Star Wars'ı tam takip etmediğim için yorum yapmam doğru olmaz ama birçok yerde böyle bir şey duymuştum çıkış tarihiyle değil de şu sıraya göre izleyin şunu şundan önce çıkarmış gibisinden.
Sizce izlenmelimi arkadaşlar matrix veya eski filmlere karşı hep ön yargılıyım bir yanım başlamak istiyor bir yanım çok eski olduğu için göz zevkimi doyurmayacağını söylüyor sizce izlenirmi.

Hocam matrix mutlaka izleyin izlemediyseniz.

Karayip Korsanları
Yüzüklerin Efendisi
Star Wars
Harry Potter
Matrix
Godfather
gibi seriler kesinlikle izlenilmeli. Günümüzdeki çoğu filmin bu kalitelere yaklaşamadığını bile düşünüyorum.

Tabii ki de izlenmeli, kült bir yapım sonuçta. Sizi sıkacağını düşünmüyorum hatta bakarsınız fanı olursunuz 😄.

Aynı şekilde baba, yeşil yol, matrix, Yüzüklerin Efendisi gibi serileri izlemedim izlemekte çok zor geliyor.

Bir yandan haklısınız hocam ama bir filmden 20 yıl sonra çıkan bir başka film, ilk filmin öncesini anlatıyorsa anlamak daha da kolaylaşabilir bazılarımız için. Ha tabii ki eski filmlerin kalitesi tartışılmaz ama konunun tamamen hakimi olmak isteniyorsa filmin hikayesinin tarihi kronolojik olarak izlenebilir. Örneğin LOTR serisine tamamen hakim olmak isteyen bir kişi önce Hobbit serisini izlemek isteyebilir.

Ben kendi tecrübemi aktarayım. Konu sahibi okumasın lütfen
Jedi'ların, umudun olmadıgı bir galaksinin ne halde olacağini bilmeden revenge of the Sith'deki anakinin o kararsız kaldığı noktadaki dramı o kadar iyi hissedemezdim. O çaresizliği, ne kadar zor ve galaksiyi değiştirecek bir karar olduğunu bilemezdim

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı