Star Wars Jedi Survivor ayar değiştirilse de FPS artmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Raaazzeeer

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI NB KATANA 17 B12VGK-401XTR Laptop
I7-12650H İşlemci
32GB DDR5 RAM
RTX4070 GDDR6 8GB Ekran Kartı
1TB SSD
17.3 FHD 144Hz Ekran
RAM
32
Ekran kartı
RTX 4070
İşlemci
12650h
Sistemime güvenerek indirmiştim oyunu. Ancak şöyle bir sıkıntı var: Hangi ayarı yaparsam yapayım 40 FPS alıyorum, üstüne çıkmıyor ve bazen anlık drop yiyorum. Ne yapmam lazım? Bu problemi yaşayan arkadaşlar neler yaptı?

Sistem özellikleri:
MSI NB katana 17 B12VGK-401xtr laptop.
i7-12650h işlemci.
32 GB DDR5 RAM.
RTX4070 GDDR6 8 GB ekran kartı.
1TB SSD.
17.3 FHD 144h.

Oyunda rezil bir optimazsyon sorunu var. İlk çıktığından bu yana 1 2 patch atıp crash problemlerini düzeltseler de fpslerde hala sıkıntılar var. Yani sorun sizde değil. İşlemcinin ekran kartından güçlü olduğu sistemlerde sıkıntısız çalışıyormuş ama.

Oyunda rezil bir optimazsyon sorunu var. İlk çıktığından bu yana 1 2 patch atıp crash problemlerini düzeltseler de FPS'lerde hala sıkıntılar var. Yani sorun sizde değil. İşlemcinin ekran kartından güçlü olduğu sistemlerde sıkıntısız çalışıyormuş ama.

Oyunun optimizasyon sorunlari var. Artik yavas yavas güncellemelerle düzeltmeleri umut ediyour.

Yapabileceğim hiçbir şey yok mu?

Sorunu çözdüm: Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar RTX desteğini kapatsın sorun çözülecektir. Oyunun RTX optimizasyonu çok kötü kapattığım anda FPS 30-50 aralığında sabitlenmek yerine 90-110 aralığına sabitlendi yani yine çözünürlük değişince FPS değişmiyor ancak düz 40 FPS olarak da kalmıyor daha yükseliyor.

Son düzenleme:
Yapabileceğim hiçbir şey yok mu?

Sorunu çözdüm: Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar RTX desteğini kapatsın sorun çözülecektir. Oyunun RTX optimizasyonu çok kötü kapattığım anda FPS 30-50 aralığında sabitlenmek yerine 90-110 aralığına sabitlendi yani yine çözünürlük değişince FPS değişmiyor ancak düz 40 FPS olarak da kalmıyor daha yükseliyor.
Çözüm için sağolun hocam. Sonradan okuyanlara yardımı olur.

Geri
Yukarı