Starbucks kahve fiyatlarına zam yaptı

Gidenlere neden bu kadar laf yapılıyor anlamıyorum. Ben sürekli gitmem, ama arkadaşlarımla bir yerde oturalım sıcak sessiz sakin sohbet edelim güzel bir şeyler içelim dediğimde Starbucksa gideriz. Başka kafelerde olduğu gibi a şubesinde içtiğim içeceğin tadı çok güzelken b şubesinde leş gibi olmuyor. Her şubede aynı. Her gün gidip kahve içmeliyim Starbucksa gitmeliyim oturmalıyım story atmalıyım diyen adamı elbette zorlar bu fiyat. Ayda bir kere gidip düzgün kahve içiyoruz diye ne bu düşmanlık? :d
Katılıyorum. Ve hemen hemen her yerde Starbucks var. İçeride hiçbir şey almadan bile oturabiliyorsunuz ve gittiğim Starbucks'larda kekovari tiplerle karşılaşmıyorum.

Daha önce gitmediğim için hiçbirini bilmiyorum. Doğal olarak hiçbirini de canım çekmiyor. Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilmiyorum.

Sıcak içecekleri hangi çekirdeğin damak tadına hitap ettiğine göre değişir, direkt öneri yapmam yanlış olur. Yalnız soğuk içeceklerinden iced chai tea latte ve frappuccino (java chip olanı makbuldür) tavsiye ederim. Yazın deneyebilirsin, seversen evde yapmak için tarifleri de bulunuyor.

En azından içtiğin kahveyi satanlar dünyada bilinen bir şirket, neyin ne olduğu belli ve kalitesi var. Gönül rahatlığıyla içiyorsun. Gerçek kahve içiyorsun her şeyden önce.

Off. Yine toplanmış "Starbucks zaten kötü"cüler. Konu o mu? Türkiye'deki en büyük kahve zinciri ülkede fiyatlarına zam yapmış, olan bu. Az bile yapmış. Starbucks'ın düz filtre kahvesi şu an ucuz bile. "5-10 liralık yerlerden ne farkı var" diyen olmuş. 5-10 liraya hangi kafede, kahvecide kahve var söyleyin gidip içelim. Sıradan bir kafede bir kupa filtre kahve 20 lira, bir türk kahvesi 15 lira olmuş haberiniz yok herhalde. Eve kahve alırım evde yaparım daha iyi diyenlere de şunu demek istiyorum. Hiç mi dışarıda buluşup arkadaşlarımızla bir kahve içmeyelim? Amaç bazen sadece sohbet etmek, arkadaşlarınızla görüşmektir, kahve içmek değil. Napalım parkta mı buluşalım? "Gitmiyordum zaten, bundan sonra da gitmeyeceğim." diyenler sadece Starbucks zam yapmış zannediyor herhalde. Ya da 20 bin liraya pc alıp günde 16 saatini onun başında geçiriyor ki umrunda değil.

Sıcak içecekleri hangi çekirdeğin damak tadına hitap ettiğine göre değişir, direkt öneri yapmam yanlış olur. Yalnız soğuk içeceklerinden iced chai tea latte ve frappuccino (java chip olanı makbuldür) tavsiye ederim. Yazın deneyebilirsin, seversen evde yapmak için tarifleri de bulunuyor.
Kesinlikle java chip süt bazlı olanı bir başka yaz kış farketmeden içiyordum da üzücü oldu gelen zamlar. Yine de bir çok saçma sapan kafenin bozuk meyveli milkshakelerinden çok daha güzel olduğu kesin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı