Starbucks Kahve fiyatlarına zam geldi

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Starbucks, kahve fiyatlarına %25 zam yaptı. Bu zamla beraber küçük boy kahveler yaklaşık 50TL'den başlıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam bu yıl içindeki 3. zam olması lazım bunun. 5 ay da bu kadar zam, "vay be" diyorum sadece.

Bazı kahvelerin yeni fiyatları şu şekilde:
  • White Chocolate Mocha: 63 TL (küçük boy)
  • Cool Lime: 62 TL (küçük)
  • Filtre kahve: 39 TL (küçük boy)
2020 yılında 20 TL'ye içtiğim White Chocolate Mocha'nın şu fiyat değişimi beni üzdü, aramızdaki bağ böyle olmamalıydı :(.

Dileyen linkten diğer fiyatlara da bakabilir.

Eskiden tadı güzeldi, son birkaç yıldır fiyat ile birlikte tadında da bozulma mevcut. Benim gibi her gün en az yarım litre kahve içiyorsanız kendi filtre kahve makinenızı ve termosunuzu almanız en mantıklısı. Ancak ben fiyatlarını ekonomiye kıyasla çok da pahalı bulamıyorum, adamlar 8 liraya filtre kahve satarken yerel esnaf 15 liraya bir yudumluk Türk kahvesini iteliyordu.

Evinizde demleyin kahveyi. Orta fiyatlı nitelikli kahvenin 250 gramı 150 TL. Niteliksizinki 50 TL.
250 gramdan 15-16 bardak kahve çıkıyor. Hem V60 gibi ekipmanlarla kahveyi hobiniz haline getirirsiniz. Starbucks kahvesinden de 10 kat lezzetli çünkü ticari kahve değil. İnsanlar sosyalleşmek için de gidiyor Starbucks'a ama maksat kahve içmekse değmez.

Cool Lime 20 lira diye yanlış mı hatırlıyorum diye düşünüyorum. Çok yazık.
Birkaç sene önce fiyatı öyle bir şeydi. Çok adını duyduğum için merak edip almıştım, bir daha da almadım zaten. Bir de 3 katına çıkmış, altı üstü limonlu suya bu parayı verene bir şey diyemiyorum.

Geri
Yukarı