Stardew Valley kışın ne ekebilirim?

larenno

Centipat
Daha fazla  
Kendim tohum üretmek istemiyorum çünkü yaklaşık 150 tarlam var ve 10'lu şekilde üretmek için ara malzemeleri bulabilmek epey zaman istiyor. Satıcıda kış tohumları yok başka satan bir yer var mı?

30 varil yaptım şimdilik fıçı ile aynı mı değeri fıçıya mı döneyim? Fıskiyelerim var otomatik sulanıyor 2 tane de 24'lük fıskiye yaptım.

Fıçıya dönmeniz daha iyi olur da siz nasıl ilk senede Iridium fışkiye yaptınız hem de 2 tane =D

Yanlış hatırlamıyorsam kışın 3 gün Gece Pazarı var, her gün 3 diğer mevsimin tohumlarını satan bir tüccar var. Oradan alıp seraya ekin. Bunun dışında önceden biriktirmediyseniz kış tohumları dışında pek bir seçeneğiniz yok. Tohum dönüştürücü de işinize yarayabilir gerçi.

Hocam arkadaş Iridium fışkiye yapmış. Iridium'u varsa çölü açmış olmalı. Yıldız meyvesi ekmesi daha doğru olur o çöplerden.

Ben kışın koca tarlaya karışık tohum ekiyordum, tek ekilebilen o zaten. Güzel para ediyordu.
Ya tohumları parayla alcan yada kendin üreteceksin.

Biraz tohum al ek çıkanları da tohuma çevir oh.

Fıçıya dönmeniz daha iyi olur da siz nasıl ilk senede Iridium fışkiye yaptınız hem de 2 tane =D

Hocam arkadaş Iridium fışkiye yapmış. Iridium'u varsa çölü açmış olmalı. Yıldız meyvesi ekmesi daha doğru olur o çöplerden.
İridium sadece çölden elde edilmiyor hocam, çölü açmış ise dediğiniz çok daha mantıklı evet.

Antik tohumun peşinden de gidilebilir bence. Sonuç olarak Artifact Spot'ların bir kısmı açıktır. Kışın zaten bu yerlerin oranı daha yüksek orada kazarak bir şeyler elde edebilir. Ya da Dolaşan Araba'dan (Traveling Cart) oradan şansına denk gelir ise antik tohum alır. O tohumu kütüphaneye bağışlar. Ödül olarak hem tohum hem de tohumu üretme tarifini alır. Şarap yapıp bir de en üst kaliteye çevirir ise baya bir para kazanabilir. Şahsen benim çiftliğimdeki her yer antik meyve ile dolu.

Antik tohumun peşinden de gidilebilir bence. Sonuç olarak artifact Spot'ların bir kısmı açıktır. Kışın zaten bu yerlerin oranı daha yüksek orada kazarak bir şeyler elde edebilir. Ya da dolaşan Araba'dan (traveling cart) oradan şansına denk gelir ise antik tohum alır. O tohumu kütüphaneye bağışlar. Ödül olarak hem tohum hem de tohumu üretme tarifini alır. Şarap yapıp bir de en üst kaliteye çevirir ise bayağı bir para kazanabilir. Şahsen benim çiftliğimdeki her yer antik meyve ile dolu.

Antik tohumu bulmak için en iyi yol taş kırmaktır bence. O yüzden maden yaparken onu da aradan çıakrtabilir.

Antik tohumu bulmak için en iyi yol taş kırmaktır bence. O yüzden maden yaparken onu da aradan çıakrtabilir.
Çölü açmış ise madene gitme daha mantıklı bunun için ama daha birinci senede çölü ben daha ileride açmıştım. O zaman genel olarak şunu söyleyebiliriz diye düşünüyorum.

1. Hayvanlarınızdan gelecek olan süt, yün, yumurta vs. yi eğer daha değerli bir ürüne dönüyor ise örnek mayanoz o zaman onları yapıp satın.
2. Çölü açtıysanız 15. Zemin civarındaki böcekleri ve Skull Cavern'daki, Eğreltiotlarından antik tohum elde edebilirsiniz. Eğer çöl daha açık değil ise kasabanın dışındaki küçük madene giderek kaynak toplayabilirsiniz.
3. Oyundaki her pazar ve cuma günü saat 8-6 arası büyücü kulesinin yanındaki gölün üstünde bulunan "Traveling Cart"a uğrayarak tohum bulma şansını deneyebilir.
4. Elindeki kış tohumlarının bir kısmını ekebilir.
5. Kazı yapabilir.
6. Açmadığı yerleri açmayı deneyebilir.

Çölü açmadım hocam madende en fazla 89.kata çıktım şansa 2 tane iridyum düştü ben de fıskiye yaptım 24'lük

Geri
Yukarı