Starfield oynamaya değer mi?

Sizi bilmiyorum ancak ben Bethesda'nın immersion dediğimiz oyuncuyu oyunun dünyasına daldırma olayını şimdiye dek gayet iyi yaptığını düşünüyordum. Ben Skyrim'e girdiğimde o dünyanın içinde olduğumu hissettim, Oblivion girdiğimde o dünyanın bir parçası olduğumu hissettim ama Starfield... işte onda hissedemiyorum maalesef.

Starfield'da o dünyaya girmeme engel olan bir şeyler var ama ne bilmiyorum. Yükleme ekranlarını olabilir çünkü çok sık yaşanıyor. Özellikle oyunda Neon şehri berbat tasarlanmış, görsel olarak çok güzel gözüküyor evet ama bir görev yapmak için girdiğiniz ufacık dükkan için bile yükleme ekranı beklediğinizde anlıyorsunuz demek istediğimi. Hayır bir de şehirleri 3 4 parçaya ayırmışlar ve o parçalar da yükleme gerektiriyor. Bu da sizi sık sık oyunun dünyasından koparıyor, o dünyadaymışsınız illüzyonunu alt-üst ediyor. Evet tüm bu saydıklarım önceki Bethesda oyunlarında da vardı ancak emin olun hiç bu kadar can sıkıcı olmadılar.

İşin combat tarafına hiç girmiyorum bu adamların bunu becerebildiği oyun yok ama şunu söylemek istiyorum benim oynadığım sürece göre konuşacağım düşmanlar mermi süngeri. Bir düşmanı öldürmek için biraz fazla mermi boşaltmanız gerekiyor ve bu vuruş hissi kötü olan bir oyun için biraz işkence gibi kalıyor. Cybepunk 2077 bunu çok daha iyi yapmıştı mesela, hem vuruş hissi görsel efektlerle vs. daha iyi desteklenmişti hem de bu kadar çok mermi atmanızı gerektirmiyorlardı.

Kısacası Game Pass alıp bir kendiniz deneyin, tam fiyat vermeyin derim.

Geri
Yukarı