Statik IP pingi etkiler mi?

blackrow

Kilopat
Daha fazla  
TurkNet fiber 100 Mbps kullanıyorum. Hız ve ping konusunda sorunum yok fakat pingim eski ADSL internetimle hala aynı değerlerde. Mesela eski internetimde CS:GO'da 35-30 ping değerlerini görüyorken fiber olmasına rağmen bunda göremiyorum. Statik IP bu konuda faydalı olabilir mi veya ne işe yarar, açıklar mısınız lütfen?

Son düzenleyen: Moderatör:
CGN IP sahibi ve önceliği kötü CGN havuzundaysanız pingi düşürür. Düzgün bir havuzdaysanız farkı 3-5ms ya olur ya da olmaz.

Garanti düşürür diyemezyiz.

Kimse ağlamasın.
Hangi firma olursa olsun tonla para ödüyorum, ödüyoruz ve pinglerin yüksek olmasından şikayet etmeyip sus pus oturacağım öyle mi? Kusura bakma kral ISS'ler babamın firması değil...

Hangi firma olursa olsun tonla para ödüyorum, ödüyoruz ve pinglerin yüksek olmasından şikayet etmeyip sus pus oturacağım öyle mi? Kusura bakma kral ISS'ler babamın firması değil...

Oturduğun yere de bağlı, ama gayet Vodafone dışında tüm altyapısı olan yerde oturuyorum. 50Mbps Türk Telekom kullanıyorum Valorant İstanbul sunucusu 18 ping. Arkadaşım Kablonet'te 100Mbps onun ping 25 30. Şimdi söyle hangisi iyi?

Artı -1 Eksi
Ben hangisi iyi veya kötü demedim, para veriyorsam ve pingler yüksekse sesimi çıkarmanın hakkım olduğunu söylemeye çalıştım. Bunun ağlamakla alakası olmadığını anlatıyorum.

Karşılaştırma yapmıyorum.

Ona bakarsanız bende eskiden 27ms ile CS girebiliyordum, firma aynı olmasına rağmen 40 görürsem seviniyorum. TT'de olsa en iyi altyapıda olsa fark etmiyor. Para ödüyorsam şikayet ederim.

20200810183313_1.jpg

Ben hangisi iyi veya kötü demedim, para veriyorsam ve pingler yüksekse sesimi çıkarmanın hakkım olduğunu söylemeye çalıştım. Bunun ağlamakla alakası olmadığını anlatıyorum.

Karşılaştırma yapmıyorum.

Ona bakarsanız bende eskiden 27ms ile CS girebiliyordum, firma aynı olmasına rağmen 40 görürsem seviniyorum. TT'de olsa en iyi altyapıda olsa fark etmiyor. Para ödüyorsam şikayet ederim.

Eki Görüntüle 856741

Şikayetiniz bir işe yaramıyor hocam şu zamanda. Kral da olsan altyapın kötüyse bıkarsın.

Statik IP pingi etkiliyor. GNAT havuzundaysan (TurkNet için konuşuyorum) fazladan 2 HOP ile gezdiriyor. Hem statik IP sadece size tahsis edildiği için de avantaj sağlıyor.
Hocama katılıyorum. Gerek Port açabilmek ve CGNAT'daysa oradan kurtulmak için bencede baya avantajlı ancak gereksiz derecede pahalı geliyor. CGNAT havuzunda olan biri olarak inanılmaz can sıkıcı olduğunu söyleyebilirim. Port açamıyorum,hop noktalarım da aşırı iyi değil. Bir tanesinde çok dalgalanıyor. Haliyle ping artıyor. Yani Statik İP adeta ışık oluyor benim için. Sizi de belki olumlu olarak etkileyebilir.

Geri
Yukarı