Steam bakiyesini katlama

121228

Kilopat
Makaleler
10
Selam, bugün sizlere Steam cüzdan bakiyenizi katlamanın bir yolunu anlatacağım. Fazla bekletmeden hemen konuya dalalım o halde. :)

Öncelikle yapacağımız olay Steam pazarından kart almak ve bu kartları birleştirerek rastgele o oyuna ait duvar kağıdı çıkarmak.

İlk yapmamız gereken şey aşağıda görselini attığım kartları Steam pazarından satın almak. (9.05.2021 tarihinde bu kartların toplam fiyatı 4,45 TL yapmaktadır.)

rehber 1.png

Shadow I: 0,47 TL
Shadow II: 0,69 TL
Shadow III: 1,27 TL
Unknown: 0,47 TL
Guardian: 1,31 TL
Mirror of the Soul: 0,24 TL

Bu kartların 6 tanesini toplam 4,45 TL'ye aldıktan sonra envanterimizden rozet yapıyoruz. (Bu olayın bir güzel yanı da paramızı katlama şansı yanında Steam levelimizi de yükseltebiliyoruz.)

Ardından ise şu arka plan duvar kağıtlarından birisini verecek.

rehber2.png

Fiyatları görüyorsunuz. Kâr etme oranımız baya yüksek. Ha kâr az olur, çok olur fark etmez. Olayımız kâr olsun da ne olursa olsun mantığı. Daha rahat anlamanız için dolar cinsinden hesaplanmış fiyatları TL'ye çevireceğim.

A precious companion (Yaygın): 9,61 TL.
The beginning (Yaygın): 4,45 TL. (Eğer bu duvar kağıdı çıkarsa koyduğumuz parayı geri almış oluyoruz. Fakat Steam pazarda satarken Steam komisyon aldığı için az bir zararımız olacaktır.)
Alone (Seyrek): 3,34 TL. ( Buradaki çıkması durumunda zarar yaptığımız tek duvar kağıdı bu.)
Light! (Seyrek): 18,86 TL. (Bunu çıkartırsak kârımız baya fazla oluyor.)
A new beginning (Nadir): 22,24 TL. (Hepsinin arasında çıkması en zor olan bu. Fakat çıkartırsak şayet baya kâr yapıyoruz.)

Evet, kısacası böyle arkadaşlar. Ben bunu bizzat yaptım ve Light! ardından ise tekrar yaptığımda A new beginning (nadir) olanını çıkardım.

Kısa bir hesapla 8,90 TL verdim ve 41,10 TL geri aldım.

Önemli: Duvar kağıtlarının 1 hafta takas ve pazar banı oluyor. 1 hafta sonra satabileceğinizi unutmayın.

Önemli 2: Zarar etmeniz durumunda herhangi bir sorumluluk almıyorum. Yapıp ya da yapmamak size kalmış.

Son olarak kendisini etiketlememi isteyen bir kaç arkadaş vardı. Onlarında konuyu görmesi adına etiketliyorum.

@289120
@HalePlace
@PhysicalDecline

Edit: Rehberi yaptıktan sonra 2 tur daha rozet işledim ve ikisinde de A precious companion verdi. Yani tekrar baya kâr ettim. Fakat şöyle bir sorun var, ben yaptıktan sonra Shadow kartların fiyatları yükseldi. :(

Stok sınırlı olduğu için her bir kişi yaptıktan sonra kartların fiyatları yükselecek sanırım. Bunu hiç düşünmemiştim.

Çok Önemli: Rozet işleme yaptıktan sonra duvar kağıtlarının yanında size mini mini itemler daha veriyor. Bunlardan bahsetmeyi unutmuşum sonra ekleyeyim dedim. Bu itemlerin kesinlikle fiyatına bakın güzel fiyatları olabiliyor. Mesela ben 4 tane rozet işleme yaptım ve duvar kağıtlarının yanında şu mini şeyleri verdi.

Duvar kağıtlarından kar ettiğim yetmezmiş gibi bu 4 adet parçanın da toplam değeri 15,49 TL ediyor.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Son düzenleme:
Hocam rehber için elinize emeğinize sağlık. Haha atan arkadaşı anlamıyorum arkadaş faydalı bir rehber açmış. Hocam attığınız oyun güzel fakat biraz zarar etme oranı yüksek gibi duruyor 3 ihtimali olanlar biraz daha düşük oluyor zarar oranı ama yine de elinize sağlık.
Birde böyle oyunları buraya attığımızda kart fiyatları bir anda fırlıyor garip.

Hocam rehber için elinize emeğinize sağlık. Haha atan arkadaşı anlamıyorum arkadaş faydalı bir rehber açmış. Hocam attığınız oyun güzel fakat biraz zarar etme oranı yüksek gibi duruyor 3 ihtimali olanlar biraz daha düşük oluyor zarar oranı ama yine de elinize sağlık.
Birde böyle oyunları buraya attığımızda kartları bir anda fırlıyor garip.
Evet. İlk fark ettiğimde güzeldi açıkçası. İlk common baya kâr ettiriyordu. 2. common'da ise koyduğumuzu neredeyse geri alıyorduk. Tek Alone var zarar ettiğimiz işte. 6/1 zarar etme olasılığımız var denebilirdi. Gerçi kart fiyatları yükseldi biraz şu an 6/2 oldu. Nadir olanı ve uncommon olan Light!'dan bahsetmeye pek gerek yok. Bu ikisi çıkarsa her türlü baya kâr ediyoruz.

Bu normalde geliyor mu? Emote gelmiş bakayım dedim. Sanırım 7TL verip 22TL civarı aldım. Sayende 3x katladım hocam. Teşekkür ediyorum oyun parası çıktı :D.
Eki Görüntüle 1014675

Oradan gördüm ancak bu çok daha karlı geldi. Daha çok rehber bekliyorum sizlerden :).
Aa evet. Bunlar gözümden kaçmış. Arkadaşlar rozet işleme yaptıktan sonra böyle şeylerde gelebiliyor. Kesin yapın derim. Bu arada o rozet işleme yaptıktan sonra gelen mini şeylerden 3 tane gelmiş topladım 4,49 TL yapıyor. Konuyu düzenleyip bunu da belirteyim arkadaşlara. Bu arada sizin şeker maşallahmış hocam. Baya para ediyormuş.

Bu normalde geliyor mu? Emote gelmiş bakayım dedim. Sanırım 7TL verip 22TL civarı aldım. Sayende 3X katladım hocam. Teşekkür ediyorum oyun parası çıktı :D.

Hocam en pahalı emoteyi çıkarmışsınız. Hayırlı olsun.

Bu normalde geliyor mu? Emote gelmiş bakayım dedim. Sanırım 7TL verip 22TL civarı aldım. Sayende 3X katladım hocam. Teşekkür ediyorum oyun parası çıktı :D.
Eki Görüntüle 1014675

Oradan gördüm ancak bu çok daha karlı geldi. Daha çok rehber bekliyorum sizlerden :).

Hocam aslında ilk attığım oyun ilk başta çok dehşet kara geçiriyordu(gerçi şuandada geçiriyor) 8 TL gibi bir fiyatı vardı. Şu an oyunun arka planı fırladı 4 dolar oldu. Şu an kart toplamı 13 TL en pahalı arka plan 4 dolar. 3 tane arka plan gelme ihtimali var en yüksek çıkma olasılığı olan en pahalı arka plan kendi rehberimde attığım 1.ve 3. oyundan güzel kara geçiliyor.Bu hocamın yaptığıda güzel aslında 4.70 lira gibi bir para verip katlama ihtimali var.Şu kartların fiyatları artmasa aslında çok güzel olucak herşeyde.

Yeni konular

Geri
Yukarı