Steam "catch 50$" dolandırıcılığı

Zxaxer

Decapat
Yer
Düzce
Merhaba. Bugün arkadaşlarımla konuşmak için Steam'e girdim. Girdiğimde arkadaşım bana mesaj atmıştı tama tabii ki normal mesaj değildi. Mesaj da "catch 50$" ve bir link vardı.

1698317839035.png

Link:
Kod:
https://stecmcommumnity.com/102359296387
Buraya girip sakın şifrenizi girmeyin. Hesabınız çalınır.

Şimdi açıklıyayım. Bu linki bana Türk arkadaşım attı ve arkadaşım beni dolandırmaya çalışmıyor, zaten başka bir arkadaşıma da öyle olmuştu. Bence bu linke şifrenizi girdiğinizde hesabı çalmakla kalmıyor, diğer arkadaşların hepsine bir bot bu "catch 50$" saçmalığını yazıyor. Şimdi buradan itibaren olay biraz garipleşiyor.

1698318183080.png

Burada dikkat ederseniz "A gift from AuronPlay" yazıyor.

YouTube ve İnstagram sayfalarını bulabildim tabii şu da garip birşey:

1698318599061.png

2 yıldır video atmıyor.

Şimdi bu adamın dolandırıcı olduğu söylenemez, çünkü kendini o sitede neden ifşa etsin ki? Sonuçta YouTube'da güçlü bir saygınlık seviyesi ve çok fazla abone sayısı var, bir anda ortadan kaybolup neden insanları dolandırmaya başlasın ki?

Benim de cevaplarım burada bitiyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamın 30M abonesi var, muhtemelen kendi içerik ürettiği bölge için gaming içeriklerinde aşırı bilindik birisidir. Bu dolandırıcılık yapan adamlar da hediye bu adamdan (yani güvenilir bir kişiden) geliyormuş gibi gösterek inandırıcılığı arttırmak için adamın ismini kullanmışlar.

Geri
Yukarı