Steam Steam hediye dolandırıcılığı

Kardeşim senin yaklaşımına göre Letgo, dolap vb. uygulamalar üzerinden yapılan alışverişlerin hiçbiri devlet nezdinde uygun değil. Orada yapılan alışverişlerin %90'ı bireysel kullanıcıların yaptığı vergisiz alışverişler ve bunların hiçbiri illegal olarak geçmiyor yönetmelikte. Bu tarz ikinci el pazarlarını yahut şahıs adıyla yapılan tekil alışverişleri devlet denetlemez. Yani bu tür platformlardan yapılan alışverişi illegal olarak adlandırmak yanlıştır. Oyun platformlarının içinde gerçekleşen (Knight Online vs.), karşılığında TL değeri olan dolandırıcıkların dahi açığa çıkartıldığına şahit oldum vesselam.

Yönetmeliği bilmediğim için haklı olabilirsiniz. Ama vergi kesilmiyor. Fatura alınmıyor. Şu an faturasız bir ürünü bile iade edemiyorsun umarım farkındasındır.

Adam sana oyunu gönderdikten sonra kütüphanene eklenmedi mi? Ben anlamadım tam olarak, oyunlar kütüphanenden nasıl geri alındı?

Adam sana oyunu gönderdikten sonra kütüphanene eklenmedi mi? Ben anlamadım tam olarak, oyunlar kütüphanenden nasıl geri alındı?

Adam hesabına gift olarak yollamış oyunu ama çalıntı kredi kartı ile aldığı için kartın sahibi iade talebi yapınca Steam oyunu hesabından siliyor benim de başıma geldi ama neyse ki paramı geri aldım tehdit ederek.

Hocam olay konusunda çok üzgünüm 😔
Millet hala dolandırmaya uğraşiyor yazık bize gerçekten. Belki oyun ucuzsa alabilirim diye düşündüm ama o söylediğiniz oyunlar benim bütçeme göre değil daha lise öğrencisiyim o yüzden üzgünüm. Ama Allah inşallah yardımcı olur hocam ❤️
Çok teşekkür ederim, düşünmeniz yeter gerçekten. Oyunların fiyatı yüksek olduğu için ben de bu şekilde alabilirim diye düşünmüştüm ama elimdekinden de oldum maalesef :(

Oyunlar kütüphaneme eklendi hatta Hogwarts Legacy'i 16 saat oynadım. En son oyunu kapatırken de bitki ekmiştim ve sonraki girişimde büyür ve ben de bunlarla görev yapıp yeni büyüler öğrenirim falan diye planlar yapmıştım kafamda. Ertesi gün Steam'i açtığımda oyunların hesabımdan kaldırıldığına dair bildirim aldım. Sebebi neydi bilmiyorum, ödeme yöntemine oluşan bir sorundan dolayı geri alındığı söyleniyor fakat oyunları bana yollayan hesap sanırım banlanmış ve benim hediyelerim de dahil o hesaptan başka hesaplara da gönderilen hediyeler silinmiş.

Teşekkür ederim bu düşünceniz için fakat oyunlar yüksek bütçeli oyunlardı. Aldığım birkaç oyun vardı da en çok üzüldüğüm Hogwarts Legacy oldu. Çünkü çok beklediğim ve oynarken de zevk aldığım bir oyundu ki 15 saat civarı oynadım fakat hesaptan kaldırıldığı için artık maalesef oynayamıyorum, öyle yarın kaldı. Onun dışında ne zamandır da Elden Ring oynamak istiyordum, en sonunda aldığımı ve bir gün oynayacağımı düşündüm fakat yine kısmet olmadı
Hocam instagraminizi bana atabilir misiniz sizinle konuşmak isterim

Dostum parayı bankadan göndermişsin sanırım. Zaman geçmeden suç duyurusunda bulun bu yaptığı nitelikli dolandırıcılık, seni bundan bir şey çıkmaz diye vazgeçirenleri takma sonuna kadar git.

Dostum parayı bankadan göndermişsin sanırım. Zaman geçmeden suç duyurusunda bulun bu yaptığı nitelikli dolandırıcılık, seni bundan bir şey çıkmaz diye vazgeçirenleri takma sonuna kadar git.
Kişinin kimlik bilgileri tam bilinmediği için pek bir sonuç alabileceğimizi sanmıyorum. Zaten şu sıralar deprem de dahil birçok sıkıntıyla uğraştığım için bir de bu duruma kafa yormak beni fazlasıyla yoruyor. Düşünceleriniz için teşekkür ederim.

Bence kesinlikle uğraşın o zaman.Geri alabildiniz mi? Konunun üstünden biraz zaman geçmiş ondan soruyorum.
Maalesef hiçbir gelişme olmadı. Muhtemelen geri alınamayacak :(

Geri
Yukarı