Steam dolandırıcısı: ianlebotgarat

Evet düşük fiyatla kandırdılar ama gerçekçi olması için çok da düşük fiyat koymamışlar gerçekten adamlar bu konuda uzmanlaşmış.
Genelde piyasanın bir kaç anahtar altına koyarlar (şu an kaç kredi ediyor bilmiyorum kredi geldiğinden beri oynamadım). Sen onu eklediğinde ya ilandan daha yüksek fiyat verir ya da dolandırıcıdır. Amaçları işte düşük fiyat koyup insanları tuzağa düşürmek.

Herkes, inşallah, adamı şikayet etmiştir. Sakıncası yoksa diğer forumlara da açacağım adamın banlanması için. Hesabın bot olduğunu öğrendim. :( Adam muhtemelen çoktan ana hesabına götürmüştür itemleri. Rocket League'in sitesinden şikayet etseniz sevinirim.

Öncelikle toplu şikayetin hiçbir etkisi olmayacağını belirtmek istiyorum. Birkaç ay önce Steam'da takas yaparken dolandırılmıştım. Dolandırıcıyı ben ve arkadaşlarım raporladık ve bunun pek bir etkisi olmadı. Demek istediğim, çok kişi de raporlasa tek sen de raporlasan aynı etki oluyor. Ben uzun bir süredir hiçbir şekilde takas yapmıyorum artık Steam platformunda. Ayrıca öyle dolandırıcılar var ki 200-300 seviyeli, profilinde oldukça fazla olumlu yorumlar bulunan hesaplarla sizlere yaklaşıyorlar. Uyanık ve tedbirli olmak gerekiyor. Bahsettiğim türdeki kişilerin profilinde yer alan yorumların tarih ve saatine bakarak o kişinin dolandırıcı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Yorumlar aynı saat ve dakikalardaysa o kişi dolandırıcıdır, +rep botu kullanıyorlar bu iş için.

Merhabalar,

Bu tür dolandırıcılık konularında Rocket League diğer oyunlara nazaran farklı ve oyuncuları düşünen sisteme sahiptir. Physonix bu tür dolandırılma onaylarında gayet sıcaktı. ESL turnuva sitesini kopyalayan kişiler yüzünden scamlendim, siteden Steam şifremi çaldılar ve erken fark etmeme rağmen bir trade ile 18 itemimi çaldılar. Heatwave, TW jager gibi değerli itemlerimi. Ben de bu scam sitenin linkini, sonradan silinmesine karşılık resmini vesaire alarak Physonix zamanında destek attım. Yetkililer de bana dediğim gibi 18 itemlik item geçmişini atıp doğru olup olmadığını sordu. Benden two factor etkileştirmemi vesaire istediler, yaptım. Hepsini tespit edip kalıcı olarak yasakladılar, siteyi de dava edip kapattırmışlar. Eşyalarım takas banlı olarak hesabıma iade edildi ancak Epic Games yakın bir zamanda oyunu satın aldığı için dolandırılmalarda nasıl bir yol izlediğini bilmiyorum. Arkadaşının desteğe ulaşmasını söyle, şansını denesin.

Merhabalar,

Bu tür dolandırıcılık konularında Rocket League diğer oyunlara nazaran farklı ve oyuncuları düşünen sisteme sahiptir. Physonix bu tür dolandırılma onaylarında gayet sıcaktı. Esl turnuva sitesini kopyalayan kişiler yüzünden scamlendim, siteden Steam şifremi çaldılar ve erken fark etmeme rağmen bir trade ile 18 itemimi çaldılar. Heatwave, TW jager gibi değerli itemlerimi. Ben de bu scam sitenin linkini, sonradan silinmesine karşılık resmini vesaire alarak physonix zamanında destek attım. Yetkililer de bana dediğim gibi 18 itemlik item geçmişini atıp doğru olup olmadığını sordu. Benden two factor etkileştirmemi vesaire istediler, yaptım. Hepsini tespit edip kalıcı olarak yasakladılar, siteyi de dava edip kapattırmışlar. eşyalarım takas banlı olarak hesabıma iade edildi ancak Epic Games yakın bir zamanda oyunu satın aldığı için dolandırılmalarda nasıl bir yol izlediğini bilmiyorum. Arkadaşının desteğe ulaşmasını söyle, şansını denesin.

Aynen desteğe belirttim kanıtı da attım ve bana da sordular ve two factor yapmamı istediler. Kaybettiğim eşyayı tespit etmişlerdi.
(Olaydaki kişiyim)

Bende benzer durumdan dolandırılmıştım. "Rocket League World" adlı Steam grubundan (tebrikler bedava eşya kazandınız tarzında) bildirim gelmişti, benden siteye gidip Steam bilgilerim ile giriş yapmamı istiyordu, o sırada gece gece kafam neredeydi bilmiyom, giriş yaptım. Anında Steam hesabımın şifresi değiştirildi. Panikledim, hemen şifremi geri değiştirdim ve oyuna girdim. Aman Allah'ım ne göreyim. Varım yoğum kredilerim, arabalarım, tekerlerin, değerli herşey gitmişti. Mahvolmuştum, ne yapacağımı bilemiyordum. Üzülmek yerine birşeyler yapmam gerekiyordu, susamazdım. Rocket League itemlerinin fiyatlarına baktığım sitenin (rl.insider.gg) discord sunucusuna girdim, scam reportlayacağim ama oyun içi scam değil dedim, bı görevli bana yazdı nasıl falan diye, olayı anlattım, bana birkaç hazır yazı attı. Denilenleri yapıp Rocket League resmi sitesinden şikayet oluşturdum, ss dosya attım, gerekli bilgilendirmeyi yapıp eşyalarımı 2 - 3 güne hesabıma getirip, bidaha takas yapılmamak üzere takas kiliti koydular. Buda bı tecrübe olmuş oldu, bida bu benzeri şeyleri yapmam.

Merhaba şey demek için geldim kuzenin ticket atarsa itemler geri gelir ama tade lock olur hiç yoktan iyidir. Krediler yerine de sandık veriyorlar.

Aynen öyle yaptım zaten de 2K kredi gitti :( neyse sağlık olsun.
Arkadaşlar herif banlandı, eşyalarım takas banlı iade edildi kredi yerine sandık verildi mutlu sona ulaştım kredi de gelse tam olurdu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı