Çözüldü Steam Far Cry 3 Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Remzi Kurt

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Bu konuyu buradada başka forumlardada çok araştırdım fakat bir çözümünü bulamadım.
Ben yaklaşık 2-3 gün önce Steamden Far Cry3 satın aldım ve Ubisoftta aktivasyonunu falan yaptım yani Ubisoftta oyun görünüyor. Oyuna tıkladıktan sonra fare imleci 1-2 saniye mavi dönüyor ve hiçbir etki vermiyor. Görev yöneticisindede oyun görünmüyor. Ubisoft destekle iletişime geçmeye çalışsam 1 aydan aşşağı çözülecek bir durum değil cünki denedim ve cevap vermiyorlar. Yardımcı olacak varsa konuya bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet. Sorun bilgisayara bağlanılarak çözülmüştür.

Öncelikle yapmanız gereken bazı işlemler:
  • Windows 10 64 Bit kullandığınızdan emin olun.
  • Bütün Windows güncelleştirmelerini yapın, hüç güncelleştirme kalmayana kadar.
  • Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4'ün hem 32 Bit hem de 64 Bit sürümünü yükleyin.
  • Steam Beta'ya katılın ve uPlay sürümünü güncel olsun.
  • Ekran kartı sürücünüz güncel olsun.
Adım adım oyunu çalıştırma:
  1. Steam'i Yönetici olarak çalıştırın.
  2. Far Cry 3'ün yüklü olduğu klasöre girin. Burada bin klasöründeki Farcry3.exe ve Farcry3_d3d11.exe dosyalarına sağ tıklayıp Özellikler > Uyumluluk altından Yönetici olarak çalıştır deyin.
  3. Şimdi Farcry3_d3d11.exe'ye sağ tıklayın ve Kısayol Oluştur deyin.
  4. Oluşturulan kısayola sağ tıklayın ve Özellikler deyin. Hedef kısmının sonuna bir boşluk bırakıp şu kodu ekleyin:

Kod:
    "-uplay_steam_mode"

5. Artık bu kısayol ile oyunu sorunsuz çalıştırabilirsiniz.
Merhaba ben 10 gun önce farcry 3 aldim d&r dan oyunu yukledim oyun aciliyo ama bi 10 saniye sonra windows oyunu kapatiyor. Sebebi ne acaba yardimci olursaniz sevinirim.

Aynı sorun, Far Cry 3'ü çalıştıramama sorunu bende de var. Steam'den orjinal alındı, Uplay etkinleştirildi, play'e basınca logo çıkıyor sonra siyah ekranda kalıyor. Bütün son oyunlar ultra ayarlarda takılmadan çalışırken, bu oyunun çalışmaması ilginç:) Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sistemim;
Monster Tulpar T5 V8.1
Tulpar T5 V8.1 15.6" Gaming Laptop

• 6.Nesil Skylake Intel® Core™ i7-6700HQ
  • 8GB (1x8GB) DDR4L 1.2V 2133MHz
  • 240GB SSD + 1TB 7200RPM
  • 15.6" Full HD 1920x1080 G-SYNC IPS Mat LED Ekran
  • 6GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1060 192-Bit DX12
  • 4 Adet Disk Desteği (2x M.2 SATA RAID 0/1 Ops. + 2x HDD & SSD RAID 0/1 Ops.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı